gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Emotionele insprekers uit Keppel en Eldrik in volgepakt gemeentehuis

8935541e17019e0aa02f4939901364de.jpg

Inwoners van Keppel, Eldrik en omstreken zorgden donderdagavond voor een volle bak tijdens de Politieke Avond op het gemeentehuis in Hengelo. Op de agenda bij de gemeenteraad van Bronckhorst de Herijking routekaart Energieneutraal, oftewel komen er windmolens bij de Oude IJssel. Als het aan de insprekers ligt, zeker niet.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Maar liefst vijftien insprekers, stuk voor stuk met dezelfde insteek: geen windmolens in Keppel en Eldrik. De bewoners missen een stuk betrokkenheid, informatiebijeenkomsten en uitnodigingen tot burgerparticipatie van de gemeente. “Het proces van de routekaart is schimmig”, zo klinkt het van inspreker Roeland van der Velden uit Hoog-Keppel. “De gemeente gaat voorbij aan het draagvlak en zorgt voor de nodige weerstand." Marius Strijker, de voorzitter van de dorpsraad, gaf aan door te willen procederen zover nodig, om de komst van windmolens tegen te gaan. De insprekers verlieten allen het spreekgestoelte onder luid applaus. "Wij voelen ons tweederangs burgers", aldus Rob Meenhuis van Tegenwind Keppel en Eldrik.

Het grootste gedeelte van de insprekers hoopt dan ook dat de raad besluit om het moratorium, een tijdelijk verbod, op de komst van windmolens te verlengen. In ieder geval tot er landelijke regelgeving voor is. Er werden ook waarschuwingen en goedbedoelde adviezen meegegeven aan de aanwezige raadsleden en wethouder Wilko Pelgrom: ”Maak u niet schuldig aan kiezersbedrog”, aldus Ineke van Tongeren. “Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald.”

Gezondheid
Eén van de insprekers is voormalig huisarts van Laag-Keppel, Eric Assink. Hij sprak over de vele mogelijke gevolgen voor de gezondheid van omwonenden, mochten er windmolens komen: “Omdat ik maar 180 seconden heb kan ik mij alleen maar kritisch uiten.” Pieter Witte sprak vooral tegen wethouder Wilko Pelgrom: “Wees open naar de inwoners én luister naar Eric Assink.”

'Niet integer'
Het besturen van het college werd ook ten twijfel getrokken. “Volgens ons is er cruciale informatie bewust achtergehouden”, aldus Meenhuis, die het college van Bronckhorst niet integer noemt. “Wij signaleren dat het college van Bronckhorst bewust een niet transparant beleid heeft gevoerd.”

Een besluit over de komst van windmolens in het zoekgebied Keppel en Eldrik zou donderdagavond toch al niet gemaakt worden, er volgt nog een tweede beeldvormende avond voordat er een oordeel komt. Met de verschillende inspreekteksten is er genoeg voor de raadsleden om over na te denken.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 13.17.50.jpeg

FIOD doet inval bij Doetinchemmer vanwege belastingfraude

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een verdachte uit Doetinchem aangehouden. Die zou betrokken zijn bij belastingfraude en het plegen van valsheid in geschrift.

FreddyAndre30.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Freddy van Dijken (D66) en André Menting (PvdA) in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om mensen bij de lokale politiek te betrekken. In sommige huishoudens begint die betrokkenheid al aan de keukentafel. In deze serie stonden meestal ouder en kind centraal die samen op een kieslijst staan. Maar voor het slot van deze reeks een bijzondere uitzondering: een stel dat ieder voor een andere partij op de lijst staat.

Monieb2.jpeg

Van Zelhem naar Kabul: voetbaldroom komt uit voor Monieb (19)

Voor Monieb Piroez (19) uit Zelhem is een bijzondere voetbaldroom werkelijkheid geworden. De voetballer van het Doetinchemse DZC ’68 kreeg de kans om in Kabul mee te trainen met zowel het O23- als het O20-nationale elftal van Afghanistan.

Geblurd Halle112.jpg

Auto's botsen op elkaar in Halle

Bij een ongeval in Halle zijn twee auto’s op elkaar gebotst. Hierbij zijn geen gewonden gevallen.