Ulft, Netherlands

Echtparen krijgen lintje in Oude IJsselstreek

Burgemeester Otwin van Dijk reikte vrijdagochtend negen onderscheidingen uit aan inwoners van zijn gemeente tijdens de traditionele lintjesregen. Acht van hen, waaronder twee echtparen, werden onderscheiden als Lid in de Orde van Oranje Nassau, één persoon zelfs als Ridder.
Regio8 | 26 april 2019 15:50 | Aangepast op 26 april 2019 15:50

"Ik ben helemaal verbluft", aldus een opgelaten Freda Derksen, die net als haar man Jan een lintje kreeg. "Als ik hoor wat iedereen doet en dat ik dan toch nog een onderscheiding krijg." Ze blijft er bescheiden onder. "Eigenlijk is het voor alle vrijwilligers. Ik snap dat dat niet kan, maar het is wel heel bijzonder." Ook Jan en Mieke Veenink kregen beiden een onderscheiding. "Ik ben niet zo'n man voor in de schijnwerpers eigenlijk", aldus Jan Veenink, die aangeeft dat hij het maatschappelijke werk waardoor hij het lintje kreeg ook zou doen als hij daar geen onderscheiding voor zou krijgen. "Voor de maatschappij moet je wat doen, ik vind dat vanzelfsprekend eigenlijk." Burgemeester Van Dijk was ontzettend trots op zijn inwoners. "Ze hebben het dik verdiend!"

Het opspelden van de onderscheidingen vond plaats onder luid applaus van familie, vrienden en kennissen, die niet enkel aanwezig waren om in de vreugde te delen, maar ook omdat ze de decorandi onder valse voorwendselen naar de DRU Cultuurfabriek hadden gelokt. "Er kwam iemand hier in zijn kluskleren, omdat die zogezegd een klus bij de DRU moest doen", vertelt Van Dijk met een glimlach. "Een van zijn vrienden kwam met een tasje met nette kleren en zei: ga jij je maar eens omkleden want het wordt geen klusje maar een lintje. Het is heel leuk om die complotjes mee te krijgen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...

Deelnemers Swim to Fight oefenen in water van Hessenbad Hoog-Keppel

De deelnemers van Swim to Fight Cancer Achterhoek kunnen vanaf woensdag elke week gratis trainen in ...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...