gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duits en Achterhoekse grensbewoners protesteren bij Euregio

a44450a277e6d332370a3353811b7f0f

Duitse en Achterhoekse grensbewoners houden vrijdagmiddag een protest in de Duitse stad Bocholt tegen de geplande windmolens bij het Wooldse Veen. Dat meldt Chiel Stemerdink, gemeenteraadslid en lid van Winterswijkse buurtschap Ratum. De plannen om megaturbines te bouwen heeft volgens hem en andere grensbewoners 'desastreuze gevolgen op het landschap, de inwoners, toeristen, flora en fauna'.

Anton Adelaar |  | Aangepast op
De grensbewoners strijden tegen tien geplande windmolens op Duits grondgebied met een tiphoogte van 250 meter. De Duitse gemeenten Südlohn en Kreis Borken zijn van plan de turbines te verdelen op plekken vlakbij het Natura2000 gebied Wooldse Veen. De actievoerders hopen dat de gemeenten afzien van de plannen. Volgens hen verstoren de windmolens het vlieg- en foerageergedrag van beschermde vogelsoorten als de oehoe, rode wouw, kraanvogels en wespendief. Daarnaast komen die windmolens volgens de plannen te staan op slechts honderden meters van huizen van grensbewoners.

Vrijdag staat er een overleg van de Euregio Gronau-Enschede in Bocholt gepland. Voorafgaand is er een protest van verschillende Nederlandse- en Duitse werkgroepen 'voor het gebouw waar de vergadering aansluitend zal plaatsvinden'. "Het thema windturbines zal tijdens die vergadering ook worden behandeld", aldus Chiel Stemerdink van het Winterswijkse buurtschap Ratum.

Lees ook

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

BoumansGrenscontrole

Boumans opnieuw kritisch op Duitse grenscontroles: ‘Doe het dan verder van de grens’

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem blijft zich verzetten tegen de manier waarop Duitsland de grenscontroles uitvoert. De controles zijn weer met een half jaar verlengd. Volgens de burgemeester zorgen de controles voor onnodige verkeershinder en ongelukken. Hij pleit voor controles die enkele kilometers van de grens plaatsvinden, ook al wees Duitsland dat voorstel eerder af.

droogte10

Regenachtige week lang niet genoeg tegen uitgedroogde Achterhoek

De Achterhoekse gazonnen worden door de regen deze week weer iets groener, toch is het slechts een druppel op een gloeiende plaat. Waterschap Rijn en IJssel zegt dat zelfs deze week vol buien de échte droogte niet aanpakt.

Wolf in zak

EuroScope Aflevering 5: Grenzen bepalen Europa, ook als het gaat om de wolf

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laat zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. In de vijfde en laatste aflevering staat de invloed van landsgrenzen centraal. Dat wordt zichtbaar bij de instandhouding van de wolf, de leveringszekerheid van medicijnen en zelfs bij een ruiterpad.

Grenscontroles Duitsland

Duitsland verlengt omstreden grenscontroles opnieuw met half jaar

De Duitse grenscontroles worden met zes maanden verlengd, tot in ieder geval half maart 2027. Minister Dobrindt van Binnenlandse Zaken heeft dat meegedeeld aan de Europese Commissie, zegt hij tegen Bild.

25-DSC09594

De Graafschap doet zaken met Juventus: Italiaan Gabriele Finocchiaro gehuurd

De Graafschap neemt Gabriele Finocchiaro op huurbasis over van de Italiaanse grootmacht Juventus. De Doetinchemmers hebben een optie tot koop bedongen.