Ulft, Netherlands

Drugsreclame in bus bij inwoners Berkelland

Inwoners van Berkelland hebben deze week reclamefolders in hun brievenbus ontvangen die de drug 3mmc aanprijzen. Via de folder kan je rechtstreeks in contact komen met een verkoper van de drug, tot frustratie van burgemeester Joost van Oostrum.
Jasper Hazelaar | 26 februari 2021 09:10 | Aangepast op 26 februari 2021 09:10
“Wat mij betreft is er nu een grens overschreden”, stelt Van Oostrum tegenover Omroep Gelderland. “Het is formeel nog zo dat de drug is toegestaan, we zijn bezig om die op de verboden lijst te krijgen. Dan is huis- aan huisreclame geen goed plan. Ik wil kijken of ik dit kan verbieden, maar ik weet niet of dat kan. Dat moet ik nog uitzoeken, daar ga ik morgen meteen mee aan de slag. Het zal niet makkelijk zijn, maar het is natuurlijk raar als je wel reclame kan maken voor deze troep, want het is gewoon troep."

De reclamefolder dook eerder ook op in Twente. Stel dat de reclame verboden wordt, dan nog zal het niet makkelijk zijn om verkopers te stoppen. "Daar ben ik ook bang voor”, zegt de burgemeester van Berkelland. “We weten ook nog niet wie erachter zit. Daar zal wat tijd inzitten om dat uit te zoeken.” Burgemeesters van de Achterhoek stuurden in november van vorig jaar al een brief naar de Tweede Kamer om de drug verboden te krijgen.

'Enorm verslavend'
De drug 3mmc is een designerdrug die het midden houdt tussen cocaïne, xtc en speed, stelde jeugdagent Maikel Boomkamp uit de gemeente Aalten eerder: "Strafrechtelijk kunnen we niet veel doen, want 3mmc staat niet in de Opiumwet. De drug is wel enorm verslavend en zorgt voor hartkloppingen, depressiviteit, slapeloosheid. Ik heb twee kinderen in het ziekenhuis terecht zien komen."

Foto: Politie Hof van Twente

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Lees ook

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...

Oude IJsselstreek wil drie ton betalen voor Ouhrlokaal, wat is dit pand waard?

Een van de onderdelen van het DRU-reddingsplan van het college van Oude IJsselstreek is de aankoop v...

Tentoonstelling 'Femicide' in Winterswijk: 'Het is extremer dan menig mens denkt'

Dertien verhalen, dertien vrouwen, allemaal hebben ze een ding gemeen: Ze zijn vermoord door hun ex-...