Ulft, Netherlands

Droogte in Achterhoek evenaart recordjaren

De droogte in het werkgebied van het Waterschap Rijn en IJssel evenaart volgens de Unie van Waterschappen de 'recordjaren' 1976 en 2018. Het neerslagtekort in de regio is opgelopen tot 242 millimeter en daarmee is de Achterhoek na Twente de droogste regio van het land.
Regio8 | 31 juli 2019 15:08 | Aangepast op 31 juli 2019 15:08
“Deze regio heeft het dus twee jaar achter elkaar zwaar te verduren”, aldus dijkgraaf Hein Pieper van het Waterschap Rijn en IJssel. Het neerslagtekort is het verschil tussen de hoeveelheid water die verdampt uit grond en de hoeveelheid neerslag die valt. Het tekort van 242 millimeter is volgens de overkoepelende Unie van Waterschappen zowel meer dan het landelijk tekort op dit moment (176 mm) als het langjarige gemiddelde voor eind juli (100 mm). Alleen de situatie in de regio Twente is met een neerslagtekort van 269 millimeter op dit moment nijpender. Met het forse neerslagtekort wordt voor het tweede jaar op rij het ‘recordjaar’ 1976 geëvenaard, toen bedroeg het tekort eind juli net als in 2018 ongeveer 250 millimeter. De extreme droogte heeft grote invloed op onder meer de natuur en de landbouw in de regio.

Het Waterschap Rijn en IJssel heeft inmiddels met een verbod op het onttrekken van oppervlaktewater en verboden op het onttrekken van grondwater in twee kwetsbare natuurgebieden ingespeeld op de droogte. Het probleem kan echter pas worden opgelost met neerslag. “Er is namelijk geen aanvoer vanuit de rivieren en kanalen mogelijk op deze hoge zandgronden”, zo laat de Unie weten. “Het aantal beken dat droogvalt neemt toe. Neerslag is nodig om tot verbetering van de situatie te komen.”

Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...

Profwielrenster uit Dubai raakt gewond na valpartij in buitengebied Zieuwent

Een profwielrenster uit Dubai is vrijdagochtend naar ten val gekomen op een weg in het buitengebied ...

Mart de Kruif benoemd tot voorzitter RvC De Graafschap

Oud-Commandant Landstrijdkrachten Mart de Kruif is donderdagavond benoemd tot voorzitter van de Raad...