Ulft, Netherlands

Dorpen lopen samen in optocht van Zeddam

Daar waar de carnavalsoptocht in Kilder zondag compleet werd afgeblazen, ging die van De Paverts in Zeddam in een aanpaste vorm wel door. Carnavalswagens mochten niet rijden, maar dat weerhield honderden lopers uit verschillende dorpen er niet van om alsnog de wind te trotseren en een feest te vieren.
Regio8 | 17 februari 2020 14:50 | Aangepast op 17 februari 2020 14:50

"Bij de oorspronkelijke optocht hadden wij 850 deelnemers, we zitten nu op de teller van 750", aldus een trotse voorzitter Jeroen Jansen. "Dat is gewoon bijzonder, dat men toch gewoon naar Zeddam komt om de optocht te lopen, zonder hun zelfgebouwde carnavalswagen." Vorige week gooide Ciara al roet in het eten in Braamt. Dat je carnaval samen moet vieren bewezen De Paverts door loopgroepen uit Braamt een plek te bieden in hun optocht. "Wat ik heel bijzonder vind is dat bij ons een bericht binnenkwam dat één van hun grootste wagenbouwers toch mee wilde lopen als loopgroep", aldus de voorzitter. "Daar zijn we supertrots op." Braamtse carnavalisten hebben hun wagens echter nog steeds niet aan het publiek kunnen laten zien. "Ja behoorlijk zuur", stelt Moreno Haller van c.v. De Moate. "Het is zoals het is. Zeddam heeft ons gelukkig de mogelijkheid geboden om mee te lopen. Dit is een goed alternatief, laten we het zo zeggen."

Haller verwacht dat de wagen de aankomende tijd nog wel het daglicht zal zien. "Ja volgende week in Doetinchem", stelt de carnavalist. "We hebben ons ook nog last-minute bij Beek ingeschreven. Gelukkig kunnen we nog wel een aantal optochten meetrekken." De manuren die in de bouw zijn gestoken zijn dus niet voor niets geweest. "Liever hadden we wel wat meer genoten van de wagen, maar helaas. We maken er een feestje van." Carnavalisten krijg je niet zo makkelijk van hun stuk. Ook De Paverts zien vooral de positieve kanten van de stormachtige start van het feest. "Ik denk dat de groepen onderling nog meer schik hebben", stelt Jansen. "Dat ze nog meer verbonden zijn en de saamhorigheid in de optocht ten goede komt. Groepen uit andere dorpen die spontaan hier naartoe komen om samen met ons carnaval te vieren, voor ons is dat carnaval!"

Foto: REGIO8

Lees ook

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...