Ulft, Netherlands

Doetinchem krijgt een waterstofinstallatie

Het Kuster-tankstation aan de Braamtseweg in Doetinchem krijgt een waterstofinstallatie. In eerste instantie moeten tien bussen van vervoerder Arriva voor het einde van het jaar gebruik kunnen maken van de nieuwe pomp.
Regio8 | 7 juli 2021 11:05 | Aangepast op 7 juli 2021 11:05
“Voor ons is deze ontwikkeling weer een mooi voorbeeld van de centrumfunctie die Doetinchem vervult”, laat wethouder Ingrid Lambregts van Doetinchem weten. “Bovendien past dit initiatief mooi bij de duurzaamheidsambities van het bedrijventerrein." De dichtstbijzijnde waterstofinstallatie bevindt zich op dit moment in Arnhem. De installatie bij Kuster Energy aan de Braamtseweg wordt de eerste in de Achterhoek en is in eerste instantie bedoeld voor het openbaar vervoer.

Vervoerder Arriva maakte eerder dit jaar bekend vanaf december tien twaalf meter lange waterstofbussen te laten rijden door de regio. “Normaal staat er veertien maanden voor de bouw van een waterstofinstallatie, maar wij moesten het in een korte tijd realiseren”, laat commercieel directeur Jan Pieter de Wilde van Kuster Energy weten. “Dat wordt een uitdaging, maar alle betrokken partijen zeggen dat de installatie op 14 december draait, dus daar gaan we vanuit.”

Nog niet voor grote publiek
Volgens De Wilde is waterstof momenteel nog geen brandstof voor het grote publiek: “Het zal eerst meer voor zakelijk verkeer zijn, maar waterstofauto’s zijn wel verkrijgbaar bij sommige dealers. Het dichtstbijzijnde waterstoftankstation is nu in Arnhem, dan rij je vanuit Doetinchem niet even op en neer. Als er een pomp in de buurt zit, ben je misschien ook wel geneigd naar een waterstofauto te kijken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...