Ulft, Netherlands

Didammer cel in na inrijden op huis van ex

Een 52-jarige man uit Didam moet zes maanden de cel in, onder meer omdat hij met de auto tegen de woning van zijn ex was gereden. Ook heeft de verstandelijk beperkte man een rijontzegging van dertien maanden opgelegd gekregen.
Jasper Hazelaar | 21 januari 2021 16:33 | Aangepast op 21 januari 2021 16:33
“De man wilde overlast veroorzaken zodat zijn ex-partner en haar dochter door de woningbouwvereniging uit hun huis zouden worden gezet”, laat de rechtbank Gelderland weten over de motivatie van de man. Hij reed in juli 2020 met zijn auto in op de woning van zijn ex-partner. De dochter van de vrouw was op dat moment ook aanwezig. De wraakactie was volgens de rechtbank ‘zeer beangstigend’ voor de vrouwen. Naast het beschadigen van de woning, maakte de Didammer zich ook schuldig aan rijden zonder geldig rijbewijs en tot tweemaal toe rijden onder invloed.

Vanuit een eerdere veroordeling had de Didammer nog een celstraf van 730 dagen openstaan met een proeftijd tot 2025. Van deze straf moet hij nog negentig dagen uitzitten. De volledige 730 dagen zouden volgens de rechtbank een te zware straf zijn in combinatie met de celstraf van zes maanden voor zijn daad. Ook moet de man een schadevergoeding van meer dan 1.300 euro betalen aan de woningbouwvereniging.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....