Ulft, Netherlands

Dertigjarig Stadsfeest klaar voor jubileum

Regio8 | 30 juni 2016 16:37 | Aangepast op 27 november 2021 13:08
"Mensen willen weer de gezelligheid op het Simonsplein terug", aldus interim-voorzitter Paul Bijkersma van het Stadsfeest. "Over de Grutstraat maken we ons geen zorgen, maar het Simonsplein moet de kern zijn van de festiviteiten." Het plein gaat er anders uitzien dan vorig jaar. Het podium zal richting de Hamburgerstraat wijzen, in plaats van richting de kant van de Oude IJssel. Nadat het feest donderdag wordt afgetrapt met de gebruikelijke Dancetour, staat van vrijdag tot zondag een uiterst divers gezelschap op de planken van het podium.

Qua programmering op het Simonsplein is gekozen voor regionale artiesten en een doorlopend programma. "Er is geen geld voor grote namen", aldus programmeur Erik Hagelstein. Het budget van het Stadsfeest is van 120.000 euro teruggeschroefd naar ongeveer 85.000 euro. "Maar dat vind ik helemaal niet erg. Er is zoveel kwaliteit in de Achterhoek dat je moeiteloos een festival kunt vullen voor relatief lage prijzen", vindt Hagelstein. Zo komen onder meer musicalproducties, hiphop-acts en dialectmuzikanten voorbij. Ook is er zondagochtend weer de traditionele, universele kerkdienst in de Catharinakerk. Boh Foi Toch is zondagavond de muzikale afsluiter van het Stadsfeest, waarna het traditionele vuurwerk op de Bleek het feest afsluit.

Jubileum voor het Stadsfeest
Het Stadsfeest vindt in september voor de dertigste keer plaats. In 1986 ontstond het feest als onderdeel van het 750-jarig jubileum van de Doetinchemse stadsrechten. Hoewel eerdere partners als de Parkparade en straattheaterfestival Buitengewoon inmiddels zijn losgekoppeld, blijft het Stadsfeest doorgaan. Bleekpop maakt ook dit jaar onderdeel uit van het Stadsfeest. Het feest dat zich richt op jongeren zal vrijdag en zaterdag plaatsvinden in het Mark Tennantplantsoen.
foto: Stadsfeest Doetinchem

Lees ook

Auto's botsen op elkaar op N317 bij Breedenbroek

Bij een botsing op Terborgseweg bij Breedenbroek zijn woensdagavond twee auto’s beschadigd geraakt. ...

Recht op bescherming: gratis zelfverdedigingscursus vrouwen in Emmerich

De moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude heeft opnieuw laten zien hoe kwetsbaar vrouwen zich ’s avo...

Agrarische ondernemers in Lengel uiten zorgen over woningbouw Lakermaat en verkeersveiligheid

Agrarische ondernemers aan de Korenhorsterweg in Lengel hebben woensdag tegenover raadsleden van Mon...

Samenwerking omgevingsdiensten leidt tot nieuwe regionale organisatie

De Omgevingsdienst Achterhoek (ODA) en Omgevingsdienst Veluwe (ODVeluwe) gaan samen verder als één o...

Paard overleden bij ongeluk met busje en paardentrailer op A18 bij Didam

Een busje dat woensdagmiddag over de A18 reed in de richting van Doetinchem, is achterop een paarden...

Kasteel Huis Bergh ondergaat grondige renovatie en herinrichting

Kasteel Huis Bergh staat al een tijdje in de steigers, en dat is niet zomaar. De inzakking van de fu...