gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dertigjarig Stadsfeest klaar voor jubileum

ba15c243b2031ee89e7a3c89ac824919.jpg
Redactie REGIO8 |
"Mensen willen weer de gezelligheid op het Simonsplein terug", aldus interim-voorzitter Paul Bijkersma van het Stadsfeest. "Over de Grutstraat maken we ons geen zorgen, maar het Simonsplein moet de kern zijn van de festiviteiten." Het plein gaat er anders uitzien dan vorig jaar. Het podium zal richting de Hamburgerstraat wijzen, in plaats van richting de kant van de Oude IJssel. Nadat het feest donderdag wordt afgetrapt met de gebruikelijke Dancetour, staat van vrijdag tot zondag een uiterst divers gezelschap op de planken van het podium.

Qua programmering op het Simonsplein is gekozen voor regionale artiesten en een doorlopend programma. "Er is geen geld voor grote namen", aldus programmeur Erik Hagelstein. Het budget van het Stadsfeest is van 120.000 euro teruggeschroefd naar ongeveer 85.000 euro. "Maar dat vind ik helemaal niet erg. Er is zoveel kwaliteit in de Achterhoek dat je moeiteloos een festival kunt vullen voor relatief lage prijzen", vindt Hagelstein. Zo komen onder meer musicalproducties, hiphop-acts en dialectmuzikanten voorbij. Ook is er zondagochtend weer de traditionele, universele kerkdienst in de Catharinakerk. Boh Foi Toch is zondagavond de muzikale afsluiter van het Stadsfeest, waarna het traditionele vuurwerk op de Bleek het feest afsluit.

Jubileum voor het Stadsfeest
Het Stadsfeest vindt in september voor de dertigste keer plaats. In 1986 ontstond het feest als onderdeel van het 750-jarig jubileum van de Doetinchemse stadsrechten. Hoewel eerdere partners als de Parkparade en straattheaterfestival Buitengewoon inmiddels zijn losgekoppeld, blijft het Stadsfeest doorgaan. Bleekpop maakt ook dit jaar onderdeel uit van het Stadsfeest. Het feest dat zich richt op jongeren zal vrijdag en zaterdag plaatsvinden in het Mark Tennantplantsoen.
foto: Stadsfeest Doetinchem

Lees ook

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.

lochem.png

Advies voor Lochem: Gemeentebelangen, PRO en VVD aan de bak met coalitieakkoord

Gemeentebelangen, PRO Lochem en de VVD gaan proberen om een coalitie te vormen in Lochem. Dit naar aanleiding van het advies dat informateur Henk Gossink donderdagavond presenteerde tijdens een extra raadsvergadering.