Ulft, Netherlands

De Zumpe groeit door voor kwetsbare natuur

De komende vier maanden wordt het tweede deelgebied van De Zumpe bij Doetinchem ingericht. Daarbij wordt ingezet op het creëren van goede omstandigheden voor kwetsbare dier- en plantensoorten in het natte natuurgebied bij De Vijverberg.
Regio8 | 28 februari 2020 10:09 | Aangepast op 28 februari 2020 10:09
Doetinchem is in opdracht van de provincie al enkele jaren bezig in De Zumpe

“In het plan wordt de waterhuishouding verbeterd, waarbij sloten worden gedempt en het gemaal wordt verwijderd”, zo laat de gemeente Doetinchem weten over het werk dat de komende maanden wordt uitgevoerd. “De voedselrijke gronden worden verwijderd om zo betere omstandigheden voor flora te creëren en er worden maatregelen getroffen om het leefgebied van de bedreigde boomkikker en de kwetsbare kamsalamander te verbeteren. Verder wordt extra accent gelegd op de ontwikkeling van een samenhangend open boslandschap tegen de bestaande natuurkern.”

De Zumpe moet in totaal groeien naar een gebied van 120 hectare, tijdens de inrichting van het tweede deelgebied wordt in totaal dertig hectare aangepakt. Vanaf 2016 werd het eerste deelgebied van zestig hectare aangepakt, waarbij onder meer een vlonderpad is geplaatst. De werkzaamheden voor het tweede deelgebied gaan maandag van start. Aanvankelijk stond het werk gepland voor het najaar van 2019, maar door de problematiek rond stikstof is dit uitgesteld.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...

‘Pre-sale’ moet Montferlanders aan woning helpen in eigen dorp

Montferland heeft donderdag de eerste concrete woningbouwplannen gepresenteerd voor Nieuw-Dijk, Kild...