Ulft, Netherlands

De Graafschapper met de karakteristieke snor overleden

Erelid Herman Schutte van De Graafschap is zondag op 86-jarige leeftijd overleden. Hij vervulde meer dan veertig jaar allerlei functies bij de Doetinchemse club.
Redactie REGIO8 | 21 augustus 2023 11:39 | Aangepast op 21 augustus 2023 11:39
De man met de karakteristieke snor was altijd aanwezig op Stadion De Vijverberg. Hij was jarenlang bestuurslid, was verantwoordelijk voor het veld en speelde ook een prominente rol bij de verbouwing van het stadion in 1999. Ook was hij betrokken bij de oprichting van de Supportersvereniging van De Graafschap. Schutte was altijd kritisch op zijn eigen club, maar verdedigde De Graafschap naar buiten toe ook weer onvoorwaardelijk. "Het was niet best vanavond, maar maak er toch een mooi stukje van", zei hij tegen journalisten.
In juli kreeg hij nog een surpriseparty op De Vijverberg. "Dit grijpt mij enorm aan", zei Herman, met een shawl van De Graafschap om de nek. "Kijk wat hier allemaal staat. Wat hebben we hier veel bereikt. En wat hier vanmiddag gebeurt, dat kan alleen bij onze club!"

Minuut stilte
Vrijdag bij de thuiswedstrijd tegen FC Emmen zal Herman Schutte worden herdacht met een minuut stilte. Ook speelt De Graafschap dan met rouwbanden.

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...