Ulft, Netherlands

De Graafschap pijnlijk onderuit in Den Bosch

De Graafschap heeft vrijdagavond een pijnlijke nederlaag geleden bij FC Den Bosch. In De Vliert werd het 2-1 voor de Brabanders, ondanks een stortvloed aan kansen voor de Achterhoekers. 
Michiel Fukking | 5 november 2021 22:45 | Aangepast op 5 november 2021 22:45
De Graafschap had de controle en creëerde in het eerste kwartier een flink aantal kansen. Elmo Lieftink schoot in de zestien net naast en ook Jesse Schuurman kreeg de bal niet achter doelman Van der Steen. Na twintig minuten was het wel raak: Schuurman drukte nu wel af, na een hoekschop die door Lieftink voor zijn voeten werd teruggelegd: 0-1. Lang duurde de voorsprong niet, want nog geen vijf minuten later leverde geklungel in de defensie al de 1-1 op. Topscorer Roy Kuijpers van FC Den Bosch schoot van dichtbij hard raak. Jasper van Heertum vergat vlak voor zijn fout goed te maken en 1-2 binnen te koppen.

Na rust liep het moeizamer voor de ploeg van Reinier Robbemond, vooral omdat het de kansen niet afmaakte. Lieftink kopte nog naast en spits Devin Haen trof de vuisten van de Bossche doelman. Ook Rick Dekker kreeg twee kansen. Halverwege de tweede helft leverde een spaarzame uitbraak van Den Bosch wel een treffer op: Soufyan Ahannach schoof de bal met een poeier onder Hidde Jurjus door. Ondanks het invallen van stormrammen Danzell Gravenberch en Ted van de Pavert leverde het De Graafschap geen echt slotoffensief meer op. 

Door dit verlies zakt De Graafschap een plek op de ranglijst naar de derde plaats, omdat FC Emmen een punt pakt bij koploper FC Volendam. Daardoor staat Emmen op doelsaldo nu boven de Superboeren. Volgende week volgt Telstar op De Vijverberg. 

Foto: De Graafschap media 

Lees ook

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...