Ulft, Netherlands

De Graafschap pakt eerste uitzege in Zwolle

Regio8 | 23 februari 2019 22:26 | Aangepast op 23 februari 2019 22:26

De thuisploeg kreeg in de beginfase de betere kansen. Zo schoot Mike van Duinen net naast het doel van Hidde Jurjus. Aan de andere kant schoot Javier Vet een moeilijke kans over. Halverwege de eerste helft werd De Graafschap sterker en nam het de controle over. Tien minuten voor de rust resulteerde dat ook in een voorsprong, toen Charlison Benschop de bal teruglegde en de daaropvolgende voorzet van Youssef El Jebli door Thomas Lam in eigen goal werd gekopt. De Graafschap bleef daarna met wat geluk overeind.

Na de rust kreeg De Graafschap een stortvloed aan kansen. Delano Burgzorg was tot twee keer toe kansrijk en Charlison Benschop produceerde een rolletje in de handen van Mickey van der Hart. Benschop tekende even later wel voor 0-2 na een zuivere steekpass van Azor Matusiwa. PEC Zwolle ging op jacht naar de aansluitingstreffer, kreeg hoop toen invaller Fabian Serrarens met rood (elleboog) naar de kant ging, maar zag De Graafschap in de tegenaanval zijn derde maken. Na een doeltrap van Jurjus gaf El Jebli de bal mee bij Delano Burgzorg, die kalm bleef en kon scoren.

Door deze ruime uitzege krijgt De Graafschap wat lucht in de degradatiezone en loopt het punten in op de concurrenten. Tegelijkertijd neemt de club afstand van hekkensluiter NAC Breda. Volgende week komt ADO Den Haag naar De Vijverberg.

Foto: De Graafschap

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....