Ulft, Netherlands

De Graafschap ‘moet winnen’ tegen Jong PSV

De Graafschap zag concurrent Cambuur Leeuwarden winnen en moet maandagavond tegen Jong PSV drie punten pakken om in het kielzog te blijven in de strijd om directe promotie. Trainer Mike Snoei kan op de Herdgang geen beroep doen op sterkhouder Ted van de Pavert, maar gaat desondanks uit van een goed resultaat.
Regio8 | 10 februari 2020 11:26 | Aangepast op 10 februari 2020 11:26

“Wij moeten winnen om met onze twee concurrenten te blijven strijden om de bovenste plekken”, aldus een duidelijke trainer Snoei. Na het puntverlies in de vorige wedstrijd bij FC Eindhoven en de overwinning van Cambuur tegen MVV, heeft De Graafschap een achterstand van zeven punten op de koploper. FC Volendam heeft twee punten meer en komt ook maandag in actie. “Vanaf nu tellen alleen de punten”, zegt rechtsback Leeroy Owusu. “We proberen goed te voetballen natuurlijk, dat is de manier om punten te behalen, maar als we heel vies met 1-0 winnen ben ik ook al blij.”

Waar zijn ploeg jaagt op promotie, is Owusu door zijn transfer naar Willem II al zeker van eredivisievoetbal na de zomer. “Ik ben blij dat ik daar heenga”, aldus de rechtsback, maar voorlopig blijft promotie zijn belangrijkste streven. “Er zijn zoveel redenen om daarmee bezig te zijn”, zo geeft Owusu zijn motivatie in de promotiestrijd aan. “Voor de club, voor mijn medespelers en ook voor mezelf. Er staat ook nog een mooie bonus op, als speler speel je ook om geld te verdienen. Dat zijn allemaal dingen om het te doen, ik zie daar geen issues in.”

Basisdebutanten
Door de schorsing van Ted van de Pavert staat winteraanwinst Victor van den Bogert tegen Jong PSV voor het eerst in de basis. Daarnaast lijkt aanwinst Sven Blummel zijn basisdebuut te maken. Dat gaat ten koste van Stef Nijland, die net als Mohamed Hamdaoui op de bank plaats moet nemen. In de verdediging kiest trainer Snoei voor Roland Baas op de linksbackpositie.

Vermoedelijke opstelling: Jurjus, Owusu, Van Heertum, Van den Bogert, Baas; Vet, Breinburg, Van den Boomen; Van Mieghem, Seuntjens, Blummel.

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...