Ulft, Netherlands

De Graafschap ‘moet winnen’ tegen Jong PSV

De Graafschap zag concurrent Cambuur Leeuwarden winnen en moet maandagavond tegen Jong PSV drie punten pakken om in het kielzog te blijven in de strijd om directe promotie. Trainer Mike Snoei kan op de Herdgang geen beroep doen op sterkhouder Ted van de Pavert, maar gaat desondanks uit van een goed resultaat.
Regio8 | 10 februari 2020 11:26 | Aangepast op 10 februari 2020 11:26

“Wij moeten winnen om met onze twee concurrenten te blijven strijden om de bovenste plekken”, aldus een duidelijke trainer Snoei. Na het puntverlies in de vorige wedstrijd bij FC Eindhoven en de overwinning van Cambuur tegen MVV, heeft De Graafschap een achterstand van zeven punten op de koploper. FC Volendam heeft twee punten meer en komt ook maandag in actie. “Vanaf nu tellen alleen de punten”, zegt rechtsback Leeroy Owusu. “We proberen goed te voetballen natuurlijk, dat is de manier om punten te behalen, maar als we heel vies met 1-0 winnen ben ik ook al blij.”

Waar zijn ploeg jaagt op promotie, is Owusu door zijn transfer naar Willem II al zeker van eredivisievoetbal na de zomer. “Ik ben blij dat ik daar heenga”, aldus de rechtsback, maar voorlopig blijft promotie zijn belangrijkste streven. “Er zijn zoveel redenen om daarmee bezig te zijn”, zo geeft Owusu zijn motivatie in de promotiestrijd aan. “Voor de club, voor mijn medespelers en ook voor mezelf. Er staat ook nog een mooie bonus op, als speler speel je ook om geld te verdienen. Dat zijn allemaal dingen om het te doen, ik zie daar geen issues in.”

Basisdebutanten
Door de schorsing van Ted van de Pavert staat winteraanwinst Victor van den Bogert tegen Jong PSV voor het eerst in de basis. Daarnaast lijkt aanwinst Sven Blummel zijn basisdebuut te maken. Dat gaat ten koste van Stef Nijland, die net als Mohamed Hamdaoui op de bank plaats moet nemen. In de verdediging kiest trainer Snoei voor Roland Baas op de linksbackpositie.

Vermoedelijke opstelling: Jurjus, Owusu, Van Heertum, Van den Bogert, Baas; Vet, Breinburg, Van den Boomen; Van Mieghem, Seuntjens, Blummel.

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....