Ulft, Netherlands

De Graafschap kan niet stunten tegen PSV

Regio8 | 10 november 2018 22:21 | Aangepast op 10 november 2018 22:21

Al na twee minuten pegelde Robert Klaasen een vrije trap snoeihard op de lat boven doelman Jeroen Zoet. De Superboeren speelden, ondanks de defensieve opstelling, aanvallend en dat resulteerde ook in kansen. Youssef El Jebli schoot na een kwartier maar net naast. Aan de andere kant was de eerste echte kans uit het niets direct raak. Na een voorzet van Nick Viergever tekende Doetinchemmer Luuk de Jong na 18 minuten met een fraaie volley voor de 0-1. De Graafschap, dat met lef speelde, zette die achterstand al snel recht. El Jebli rondde een goede combinatie met Furdjel Narsingh fraai af en maakte terecht 1-1. Nadat de bal uit een hoekschop voor de voeten van Steven Bergwijn viel, schoof de aanvaller PSV voor rust nog op 1-2.

Na rust veranderde het spelbeeld, al deed De Graafschap tot twintig minuten voor tijd nog goed mee. PSV domineerde, zonder dat dit resulteerde in echt grote kansen. De Graafschap kwam er nauwelijks uit, maar was met Fabian Serrarens toch dichtbij de 2-2. De spits van de Doetinchemmers raakte een voorzet van Leeroy Owusu volledig verkeerd en schoot over. Nadat invaller Donyell Malen een kwartier voor tijd werd vrijgespeeld, tekende hij voor 1-3. Doetinchemmer De Jong maakte vlak voor tijd nog zijn tweede van de avond en zette de eindstand zo op 1-4.

Door deze nederlaag zakt De Graafschap naar de zestiende plaats en staat het onder de degradatiestreep. Volgende week gaan de Superboeren op bezoek bij FC Utrecht.

Foto: Andre Kaal

Meest gelezen

Overleden persoon gevonden langs Baakseweg in Vorden

Redactie REGIO8 | 13 jul 2025 13:42

Lees ook

Kansloze motie in Bronckhorst 'procesgepruttel' maar 'laat hersenen kraken'

Een ‘niet uitvoerbare’ en uiteindelijk kansloze motie van Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), die an...

Orgel Joke steelt de show op de Zwarte Cross: 'Ik ben gewoon Joke'

Orgel Joke zet alweer de Zwarte Cross op zijn kop. Dit keer niet op het festivalterein zelf, maar in...

Typhoon maakt met rode lijn statement op Zwarte Cross

Typhoon vraagt tijdens zijn optreden op het hoofdpodium op de Zwarte Cross aandacht voor wereldvrede...

Zo opent De Heinoos het hoofdpodium op de Zwarte Cross

De Heinoos heeft het maar druk op de donderdag van de Zwarte Cross. 's Ochtends trapten ze het festi...

Stikstof en stroken: Winterswijk klem tussen goede wil en harde regels

De stikstofproblematiek hangt als een dikke mist over Winterswijk. Terwijl de gemeente al jarenlang ...

Poorten camping Zwarte Cross geopend

De poorten van de Zwarte Cross-camping zijn donderdagochtend om 08.00 uur geopend. Duizenden crossga...