Ulft, Netherlands

De Graafschap blijft in gesprek met de KNVB

De mogelijke compensatie voor De Graafschap en Cambuur Leeuwarden vanuit de KNVB moet worden betaald uit het solidariteitsfonds. Na het mislopen van promotie en het verliezen van een kort geding, troffen vertegenwoordigers van de clubs en de bond elkaar maandag voor een gesprek.
Regio8 | 25 mei 2020 14:19 | Aangepast op 25 mei 2020 14:19
“Volgens de betrokken partijen was er sprake van een constructief overleg”, zo laat een woordvoerder van de KNVB weten. De Graafschap en Cambuur willen compensatie ontvangen voor het mislopen van promotie naar de eredivisie. Duidelijk is geworden dat een eventuele tegemoetkoming moet komen uit een solidariteitsfonds van de KNVB. In dat fonds zitten naast de bond ook de voetbalclubs. Welk bedrag de clubs uit de Keuken Kampioen Divisie daarbij tegemoet kunnen zien, is nog onbekend. Algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp liet namens De Graafschap eerder weten 2,5 miljoen euro mis te lopen door niet in de eredivisie uit te komen.

De komende dagen wordt verder gewerkt aan het plan voor compensatie. Daarnaast hebben De Graafschap en Cambuur Leeuwarden na het verloren kort geding tegen de beslissing van de KNVB nog de mogelijkheid om in hoger beroep te gaan. Ook staat er op 18 juni een ledenvergadering van de voetbalbond gepland, waar betaald voetbalclubs met elkaar in gesprek kunnen over de situatie.

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...