Ulft, Netherlands

College positief over zonnepark in Wehl

Het zonnepark Bahrseweg tussen Doetinchem en Wehl mag er volgens het college van Doetinchem komen. De gemeenteraad wordt geadviseerd om een zogenoemde ‘verklaring van geen bedenkingen’ af te geven, waarna de gemeente een vergunning kan verlenen.
Davie Klein Gunnewiek | 1 september 2021 12:43 | Aangepast op 1 september 2021 12:43
Op het ontwerpplan van het zonnepark zijn de afgelopen periode zes verschillende zienswijzen binnengekomen, waarvan één zienswijze is ondertekend door 35 buurtbewoners van het beoogde zonnepark. Zij lieten eerder dit jaar in een raadsvergadering weten niet tegen de komst van het zonnepark te zijn, maar wel grote moeite te hebben met het verlopen participatietraject. Buurtbewoners voelen zich niet serieus genomen, waarbij de ontevredenheid zich voornamelijk toespitst op de houding van de Duitse ontwikkelaar Kronos. Die zou onvoldoende inzicht hebben gegeven in de businesscase.

Kronos wil het zonnepark van ongeveer dertien hectare aan de Bahrseweg in het buitengebied richting Laag-Keppel realiseren. Het park moet in totaal 3.600 huishoudens van stroom voorzien. Bij de aanleg wordt volgens de gemeente rekening gehouden met de landschappelijke inpassing. Zo komt er een haag om het park heen om het zicht weg te nemen. De panelen variëren in hoogte van een kleine meter tot 2,30 meter. Ook zou de aanleg goed zijn voor de biodiversiteit, voor onder meer steenuilen en vleermuizen zou het fungeren als goed leefgebied.

Beslissing waarschijnlijk deze maand
Het onderwerp wordt komende maand besproken in de gemeenteraad, waarbij de mogelijkheid bestaat voor betrokkenen om in te spreken. De verwachting is dat de raad van Doetinchem aan het einde van de maand een beslissing neemt over de ‘verklaring van geen bedenkingen’ voor het beoogde zonnepark.

Foto: REGIO8 (Archief)

Meest gelezen

Voorlopig geen bezwaar vanuit Emmerich tegen landbouwsluis bij Beek

Tim Rondeel | Eveline Zuurbier | 27 aug 2025 14:30

Lees ook

Grondeigenaren profiteren mee van grote windmolens in Berkelland en Oost Gelre

Berkelland en Oost Gelre trekken samen op bij de realisatie van een windmolenpark op de grens van be...

Vorden viert wielrenfeest na spannende 'Ronde van de Achterhoek'

Johan Dorussen heeft zondag de Ronde van de Achterhoek op zijn naam geschreven. Na 192 kilometer doo...

‘Zelhem Op Hete Kolen’ droomt van weekendevenement na eerste editie

Zelhem stond dit weekend letterlijk en figuurlijk op hete kolen. Honderden bezoekers trokken naar he...

Aanrijding met busje en voertuig op Slingerparallel in Etten

Bij een kop-staartaanrijding op de Slingerparallel in Etten zijn twee voertuigen hard met elkaar in ...

Geen gewonden bij aanrijding in buitengebied Zelhem

Bij een aanrijding tussen twee automobilisten is zaterdag niemand gewond geraakt. Beide voertuigen m...

Man onder invloed van ‘Monkey Dust’ veroorzaakt ongeval in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kw...