gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Cliënten van Elver houden speeltuin schoon

ad46545e4badca913f0910dea8bf66ba.jpg
Redactie REGIO8 |

“Op dit moment legen zij een keer in de week prullenbakken bij Doetebol en verzamelen ze het restafval”, vertelt Vanessa Schroer van Doetebol. ”Dat is echt heel belangrijk want als het gebied goed onderhouden wordt en schoon is, dan motiveert dat ook weer andere mensen dat ze het netjes houden.” Doetebol is een initiatief vanuit de wijk Schöneveld waar inwoners een natuurlijke speelomgeving creëren. De samenwerking met de locatie Anna Hoeve van Elver heeft als resultaat dat drie cliënten een nieuwe dagbesteding krijgen bij het speelterrein.

Voor de cliënten die aan de slag gaan in de speeltuin is het vooral belangrijk dat het terrein er netjes bij ligt en dat ze buiten aan het werk zijn. “Lekker een frisse neus halen”, zegt Dewi. Maar ze moeten ook flink aan de slag om het park goed te onderhouden. “Geen spelen maar hard werken”, vult Jeroen aan. Schroer is erg blij dat zij Doetebol zo schoon houden. “Ze spreken ook mensen aan die rommel laten slingeren, maar lopen daar eigenlijk vooral superblij rond, dus het heeft een effect voor de hele buurt.” 

Foto: REGIO8

Lees ook

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.

lochem.png

Advies voor Lochem: Gemeentebelangen, PRO en VVD aan de bak met coalitieakkoord

Gemeentebelangen, PRO Lochem en de VVD gaan proberen om een coalitie te vormen in Lochem. Dit naar aanleiding van het advies dat informateur Henk Gossink donderdagavond presenteerde tijdens een extra raadsvergadering.

Gemeentebelangen Doetinchem 3.jpg

Kater bij grootste partij Doetinchem na formatieadvies: 'Veel gesprekken in achterkamertjes'

Wat als een grote overwinning van de gemeenteraadsverkiezingen moest voelen, eindigt voor Gemeentebelangen Doetinchem in een bittere nasmaak. De lokale partij verdubbelde het aantal zetels van drie naar zes en werd de grootste partij, maar staat nu buitenspel bij de coalitievorming.

Agenten flyer Silvolde foto Omroep GLD.png

'Laot ze niet binnen': campagne in streektaal tegen nepagenten

Ouderen beter beschermen tegen oplichting door nepagenten: dat is het doel van een nieuwe campagne in de Achterhoek en op de Veluwe. De politie kiest daarbij voor een opvallende aanpak: communiceren in het dialect én het organiseren van een zogeheten cyberbingo.