Ulft, Netherlands

CDA zoekt nieuwe wethouder Oude IJsselstreek

Het CDA is gestart met een zoektocht naar een nieuwe wethouder om zitting te nemen in het college van Oude IJsselstreek. Na het opstappen van CDA-wethouder Peter van de Wardt in december is er nog geen duidelijkheid over zijn opvolging.
Regio8 | 8 januari 2020 13:27 | Aangepast op 8 januari 2020 13:27
Op dit moment zijn de portefeuilles van Van de Wardt ondergebracht bij andere leden van het college. Zo heeft wethouder Bert Kuster het Meedoenbeleid, het WMO-beleid en Volksgezondheid waarnemend overgenomen. Ook burgemeester Otwin van Dijk (Inclusiebeleid, Vluchtelingen- en statushouders) en wethouders Ria Ankersmit (Onderwijs), Janine Kock (DRU Industriepark) en Ben Hiddinga (Economie/bedrijven, Regionale bedrijventerreinen, Regionaal Programma Werklocaties) hebben voorlopig een aantal taken onder hun hoede.

Voor Van de Wardt wordt binnenkort een afscheidsbijeenkomst georganiseerd door de gemeente. Hij stapte in december op naar aanleiding van de discussie over sociale dienst Laborijn. "Ik heb moeten constateren dat een deel van uw raad geen vertrouwen meer in mij heeft als wethouder", reageerde de CDA-wethouder tijdens het debat over Laborijn. “Wat ik heb gehoord staat zo ver af van de normen en waarden waar ik voor sta.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....