Ulft, Netherlands

Carnaval Doetinchem los na sleuteloverdracht

Het carnaval in Doetinchem is zaterdagochtend weer losgebarsten na de traditionele sleuteloverdracht in de raadzaal. Burgemeester Mark Boumans heeft met de overhandiging van de sleutel aan Stadsprins Henk de 2e de macht van de stad overgedragen aan carnavalvierend 'Leutekum'.
Regio8 | 22 februari 2020 18:42 | Aangepast op 22 februari 2020 18:42
“Het was wel mooi met alle Prinsen van alle kerkdorpen en buurten in Doetinchem”, vertelt Stadsprins Henk Bloemers. “Het was een hele leuke sleuteloverdracht.” Burgemeester Mark Boumans heeft met een gerust hart de sleutel van de stad overgedragen. “Henk heeft de deelmachten weer overgegeven aan andere hoogheden”, aldus de burgervader. “Het was een prachtige bijeenkomst vanochtend.” Er was zaterdagochtend direct goed nieuws, want na overleg met alle partijen en het Meteoconsult werd besloten dat de carnavalsoptocht, ondanks de harde wind, gewoon door kon gaan. “We hebben de afgelopen weken wel in de stress gezeten”, vertelt Bloemers. “Maar nu komt het net zo uit dat zaterdag en maandag qua weer de mooiste dagen zijn van het weekend. Zondag is helaas wat minder maar dan hebben we binnenactiviteiten.”

Kinderburgemeester Julliette mocht tijdens de bijeenkomst Boumans ondersteunen. Ze heeft nog wel wat tips voor de feestgangers. “Je moet lekker feestvieren en gekke kleding aandoen”, legt ze uit. “Gewoon gezellig doen met je vrienden.” Boumans vult aan. “Ik heb een beroep gedaan om wat meer te matigen met alcohol”, aldus de burgemeester. “Zodat je scherp blijft op jezelf en je omgeving.” Bloemers hoopt dat de burgemeester de stad na de carnaval weer normaal aantreft. “Ik neem aan dat iedereen verstandig genoeg is om zich aan de regels te houden”, zegt de Stadsprins. “Volgens mij gaat het helemaal goedkomen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...