Ulft, Netherlands

Bushaltes in de Achterhoek worden rookvrij

Alle Gelderse bushaltes zullen binnenkort rookvrije zones worden. CDA-statenlid Hans van Ark ondernam actie om iedereen op een veilige manier met het openbaar vervoer te kunnen laten reizen.
Tijmen Gerritsen | 16 november 2020 15:02 | Aangepast op 16 november 2020 15:02
“Longpatiënten hebben bij mij aangegeven dat ze niet met de bus kunnen reizen omdat daar bij haltes nog steeds wordt gerookt”, vertelt Van Ark. “In Nederland zijn er ongeveer een miljoen longpatiënten, die dus allemaal met dit probleem kampen.” Het statenlid uit Wapenveld vindt het belangrijk dat iedereen met het openbaar vervoer kan reizen, waar de rookvrije zones bij kunnen helpen. Wel wil van Ark benadrukken dat het om een sociale norm gaat, en geen wetgeving. “Het is te vergelijken met ziekenhuizen en scholen. Daar zijn ook rookvrije zones waar niet door de politie wordt gehandhaafd, maar daar spreken mensen elkaar dus zelf aan op andermans gedrag.”

Van Ark hoopt dat het voorstel, wat door de Gedeputeerde Staten werd toegezegd, snel ingaat. “Wat mij betreft gaat het zo snel mogelijk in, maar er zal eerst met concessiehouders worden gesproken.’’ Bij dat gesprek zal er nog een plan van aanpak en uitvoering worden opgesteld. “Er zal dus nog wel wat tijd overheen gaan”, verwacht de initiatiefnemer.

Foto: REGIO8 (Archief)

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Lees ook

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...

Oude IJsselstreek wil drie ton betalen voor Ouhrlokaal, wat is dit pand waard?

Een van de onderdelen van het DRU-reddingsplan van het college van Oude IJsselstreek is de aankoop v...

Tentoonstelling 'Femicide' in Winterswijk: 'Het is extremer dan menig mens denkt'

Dertien verhalen, dertien vrouwen, allemaal hebben ze een ding gemeen: Ze zijn vermoord door hun ex-...