Ulft, Netherlands

Brandweerkorpsen strijden in Groenlo

Regio8 | 21 maart 2016 14:16 | Aangepast op 21 maart 2016 14:16
"We hadden een brandje te blussen in een machine voor de vuilwerking", zegt Wouter van Maanen. Hij is bevelvoerder van het brandweerkorps Kootwijkerbroek, een van de korpsen die de strijd met elkaar aangingen in Groenlo. "Allerlei incidenten worden nagespeeld en je wordt op een vaardige wijze gejureerd. Je kunt er een hoop van leren."

De organisatie was in handen van het brandweerkorps Groenlo. Remco Meekes spreekt namens de Brandweer Groenlo van een geslaagde dag: "Je bent met z’n allen bezig en je leert nieuwe mensen kennen van andere korpsen. Dit zijn leuke dagen." Na een lange dag vol uitrukken van de twintig brandweerkorpsen was er uiteraard ook ruimte voor gezelligheid: "Even een biertje na drinken", aldus Meekes. "Dat is ook belangrijk."

De dag leverde twee winnaars op op de twee verschillende parcours: VNOG post Putten en het brandweerkorps Kootwijkerbroek.

Lees ook

Achterhoeker Devin Haen voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje

De Achterhoekse voetballer Devin Haen is voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. De 21-jarige aa...

Petitie vóór asielopvang Eibergen overhandigd als tegengeluid

Een groep Eibergenaren zag het protest tegen de komst van een vluchtelingenopvang in het dorp van 18...

De Hoeksteen maakt plaats voor woningen in het hart van Gendringen

Het voormalige schoolgebouw van De Hoeksteen in Gendringen wordt binnenkort gesloopt om plaats te ma...

Reorganisatie bij DRU Industriepark: acht banen op de tocht

Er gaan ontslagen vallen bij de stichting DRU Industriepark. De stichting hoopt zo financieel gezond...

Weerboer Gerrit verwacht een fraai herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Juf Milly viert 40-jarig jubileum: ‘Ik ga door tot achter de rollator’

De laatste slingers en ballonnen worden nog snel opgehangen door de leerlingen van groep 8. Dan is b...