gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brandweerkorpsen strijden in Groenlo

d783377b1d27ae407e667826cc037bed.jpg
Redactie REGIO8 |
"We hadden een brandje te blussen in een machine voor de vuilwerking", zegt Wouter van Maanen. Hij is bevelvoerder van het brandweerkorps Kootwijkerbroek, een van de korpsen die de strijd met elkaar aangingen in Groenlo. "Allerlei incidenten worden nagespeeld en je wordt op een vaardige wijze gejureerd. Je kunt er een hoop van leren."

De organisatie was in handen van het brandweerkorps Groenlo. Remco Meekes spreekt namens de Brandweer Groenlo van een geslaagde dag: "Je bent met z’n allen bezig en je leert nieuwe mensen kennen van andere korpsen. Dit zijn leuke dagen." Na een lange dag vol uitrukken van de twintig brandweerkorpsen was er uiteraard ook ruimte voor gezelligheid: "Even een biertje na drinken", aldus Meekes. "Dat is ook belangrijk."

De dag leverde twee winnaars op op de twee verschillende parcours: VNOG post Putten en het brandweerkorps Kootwijkerbroek.

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.