Ulft, Netherlands

Bouwman blijft jagen op ritzege in Giro

Koen Bouwman is bezig aan de beste grote wielerronde in zijn carrière tot nog toe met een zestiende plaats in het algemeen klassement. Met vijf etappes te gaan is de Ulftse wielrenner de best geklasseerde Nederlander, hoewel dat geen ambitie van zijn ploeg Jumbo-Visma of hemzelf is.
Regio8 | 26 mei 2021 12:05 | Aangepast op 26 mei 2021 12:05

"Het is niet zo dat we gaan we voor een klassement voor mij", aldus Bouwman op de laatste rustdag van de Italiaanse rittenkoers. "Het geeft wel aan dat de conditie heel goed is en dat je er in lastige bergetappes lang bijzit. Persoonlijk is het natuurlijk mooi dat ik zo hoog in het klassement sta, maar het doel blijft om een etappe te winnen." Tijdens deze Giro was Bouwman één keer dicht bij een ritzege. In de Strade Bianche-etappe werd hij op het eind voorbijgestreefd door klassementsleider en de latere ritwinnnaar Egan Bernal. "Toen was ik dichtbij, maar dat telt natuurlijk niet", blijft Bouwman nuchter. "We doen volgens mij nog goed mee en er komen nog vier hele zware klimetappes aan komen. We hebben nog kansen genoeg. De laatste dag is een tijdrit in Milaan en met Edoardo Affini hebben wij een van de grootste kanshebbers op de ritzege in de ploeg. De Giro is nog niet voorbij."

Na de wielerronde in Italië rijdt Bouwman deze zomer in ieder geval het NK op de weg en het NK tijdrijden. Hij hoopt in het vervolg van het seizoen nóg een grote ronde te kunnen rijden. "Ik zou het nog wel mooi vinden om de Vuelta a España (laatste grote meerdaagse wielerronde van het jaar, red.) te rijden", kijkt Bouwman vooruit. "We hebben zoveel jonge talenten in de ploeg voor wie het goed zou zijn om een keer een grote ronde te rijden. Daarnaast hebben we nog drie kopmannen die er ook graag zouden rijden. Het gaat lastig worden. Maar als ik nog droom van een grote wedstrijd dit seizoen, dan is het wel de Vuelta."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen die vaststond. De...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...