Ulft, Netherlands

Bouw luxe boomwoningen bij Varssel volgend jaar echt van start

Zelhemmer Bennie Wisselink verwacht halverwege volgend jaar de eerste schop in de grond te kunnen doen voor zijn recreatiepark 'Treehouse Resort'. De bouw van de luxe boomwoningen, in een bos in het buitengebied van Varssel, is lang uitgesteld door een reeks tegenslagen.
Viggo Zweverink | 6 oktober 2023 14:45 | Aangepast op 6 oktober 2023 14:45
"Het hele gedonder begon in 2017", aldus boseigenaar Wisselink. "Op papier zouden de boomwoningen te groot van omvang zijn." De gemeente Bronckhorst was van mening dat het plan te grootschalig was en dat de recreatiedruk te groot zou worden, daarom staan er nu vijf woningen ingetekend in plaats van twintig op het stuk grond van vijftien hectare. Ook buurtbewoners stoorden zich, zij vinden dat de bouw ten koste gaat van het bos. De Raad van State heeft al deze bezwaren begin dit jaar van tafel geveegd. De vertraging zorgde voor nog een tegenslag. De prijs om één boomwoning te bouwen is voor Wisselink inmiddels verdubbeld, tot 850.000 euro.

De stijgende kosten zijn voor de eigenaar van het toekomstige recreatiepark echter geen reden om te stoppen met het project. Nu ook het bestemmingsplan van het bos onherroepelijk is, kan de bouw van de boomwoningen ècht beginnen. Wisselink blijft, ondanks dat het project niet helemaal verliep zoals hij het voor ogen had, positief: "Wij beginnen dit jaar met de eerste leidingen in de grond leggen en in de loop van volgend jaar zal de eerste er komen te staan. Deze boomwoningen moeten ons pensioen worden, ik zie het ook echt als iets voor mijn kinderen."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: Treehouse Resort

Lees ook

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...

Cultureel cadeau voor iedereen: Midzomer Mondriaan laat Winterswijk stralen

Terwijl de slagwerkers de avondlucht boven de Markt in beweging zetten, klinkt op deze vrijdagavond ...

Auto belandt op zijn kant na eenzijdig ongeval in De Heurne

Bij een eenzijdig ongeval op de Varsseveldseweg in De Heurne is een auto met daarin twee inzittenden...