Ulft, Netherlands

Boeren gaan actievoeren in Gendringen

De regiobeheerder van Farmers Defence Force (FDF) heeft boeren opgeroepen om donderdagmiddag te verzamelen bij het gemeentehuis van Oude IJsselstreek in Gendringen. De boeren wille actie voeren tegen de vernieuwde landschapsvisie van de gemeente.
Regio8 | 7 oktober 2020 20:50 | Aangepast op 7 oktober 2020 20:50
"De familie Lubbers uit Silvolde heeft opnieuw slecht nieuws gekregen", zo staat te lezen in een onderling verspreid pamflet. "Veertig hectare van hun mooie landbouwgrond krijgt zonder kennisgeving ineens de stempel 'natuur'. Daarnaast gaat het niet alleen om hun bedrijf, maar het veel meer mensen aan. Dit omdat het in totaal om 450 hectare gaat in de gemeente."

Donderdag mogen de getroffen landeigenaren, volgens het schrijven van de FDF, hun bezwaar overhandigen aan wethouder Ria Ankersmit. FDF roept daarom de boeren op om 12.30 uur bij het gemeentehuis te verzamelen met hun materiaal in 'demonstratie-stand'.

Landbouw te gast
In het visiedocument geeft de gemeente aan het belangrijk te vinden om verdere perceelsverruiming in het landschap een halt toe te roepen met duidelijke regels: "Verder wil de gemeente voor agrarische gronden die zij zelf verpacht in bos- en natuurgebieden de pachtvoorwaarden aanpassen, waardoor de landbouw hier meer te gast is."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...