Ulft, Netherlands

Bocholt kiest voor minder kerstverlichting door crisis

Tijdens de feestdagen gaat in Bocholt de kerstverlichting later aan dan normaal. Ook hangt er minder verlichting dan gebruikelijk om de energiekosten zo laag mogelijk te houden.
Mick Giesen | 28 oktober 2022 17:13 | Aangepast op 28 oktober 2022 17:13
“De energiecrisis is een enorme uitdaging die de bevolking tot handelen gedwongen heeft”, laat Stadtmarketing Bocholt weten. “Toch hebben de raad van bestuur van de stad Bocholt, de retailers in de stad en Stadtmarketing Bocholt besloten dit jaar de kerstverlichting niet op te geven.” Wel zijn er veranderingen ten opzichte van de normale kerstversiering. Zo gaat de ochtendverlichting niet aan en gaan de lampen 's avonds om 21.00 uur al uit. “Het betekent een reductie van vier uur per dag, want in 2021 was er vanaf 15.00 uur tot 22.00 uur wel verlichting”, aldus Bocholt.

Volgens Stadtmarketing Bocholt zijn de maatregelen noodzakelijk: "Minder lichten en kortere tijden zijn een signaal dat recht doet aan de huidige situatie." Net als in Doetinchem, kiest de organisatie er niet voor om alle sfeerverlichting uit te doen. “Het volledig verwijderen van de kerstverlichting zou de sfeer in de stad niet verbeteren", schrijft Stadtmarketing Bocholt.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein

Foto: Stadtmarketing Bocholt

Lees meer over:

Bocholt|Energiecrisis|

Meest gelezen

Persoon zwaargewond na val uit hotelraam in Zeddam

Redactie REGIO8 | 22 jun 2025 11:07

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 20 jun 2025 15:03

De Kruif wil rust terugbrengen bij De Graafschap

Remco Geurts | Viggo Zweverink | 21 jun 2025 21:53

Lees ook

Astrid Schupp: ‘Als je over de grens iemand kent, ben je geen vreemden meer voor elkaar’

Als ‘Gleichstellungsbeauftragte’ (functionaris Gelijke Kansen) voor de Duitse stad Bocholt zet Astri...

Partijen eisen van de burgemeester meer transparantie en betere informatie

In de gemeenteraad van Bocholt wordt opnieuw gediscussieerd over meer transparantie en tijdige infor...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

Strijd om burgemeestersschap in Bocholt: machtswissel of machtsbehoud?

Op 14 september 2025 kiest de Duitse stad Bocholt een nieuwe burgemeester, en de verkiezingen belove...

Weigering referendum zet renovatie ‘Bocholtse Stopera’ opnieuw in de schijnwerpers

De gemeente Bocholt heeft een burgerreferendum over de toekomst van het stadhuisproject met cultuurt...

Supers mogen straks over de grens inkopen, diploma’s sneller erkend

Supermarkten en drogisterijen mogen straks producten inkopen in Duitsland als die daar goedkoper zij...