gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bocholt kiest voor minder kerstverlichting door crisis

68ea51cde0d0ddf3cbe9e61fabe59fa1.jpg

Tijdens de feestdagen gaat in Bocholt de kerstverlichting later aan dan normaal. Ook hangt er minder verlichting dan gebruikelijk om de energiekosten zo laag mogelijk te houden.

Mick Giesen |
“De energiecrisis is een enorme uitdaging die de bevolking tot handelen gedwongen heeft”, laat Stadtmarketing Bocholt weten. “Toch hebben de raad van bestuur van de stad Bocholt, de retailers in de stad en Stadtmarketing Bocholt besloten dit jaar de kerstverlichting niet op te geven.” Wel zijn er veranderingen ten opzichte van de normale kerstversiering. Zo gaat de ochtendverlichting niet aan en gaan de lampen 's avonds om 21.00 uur al uit. “Het betekent een reductie van vier uur per dag, want in 2021 was er vanaf 15.00 uur tot 22.00 uur wel verlichting”, aldus Bocholt.

Volgens Stadtmarketing Bocholt zijn de maatregelen noodzakelijk: "Minder lichten en kortere tijden zijn een signaal dat recht doet aan de huidige situatie." Net als in Doetinchem, kiest de organisatie er niet voor om alle sfeerverlichting uit te doen. “Het volledig verwijderen van de kerstverlichting zou de sfeer in de stad niet verbeteren", schrijft Stadtmarketing Bocholt.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein

Foto: Stadtmarketing Bocholt
1aba5f4c0a55c524460ccf1c6ca12cc6.jpg

Lees meer over:

|

Lees ook

Hoogwateroefening20.png

Emmerich bouwt in één weekend een mobiele muur tegen hoogwater in de Rijn

Zwaarbeladen vrachtwagens rijden af en aan, heftrucks tillen aluminium balken uit pallets en op de Rijnpromenade staan rijen hulpverleners klaar. In Emmerich leek het afgelopen weekend even alsof het water al tegen de voordeur stond. In werkelijkheid ging het om een grootschalige hoogwateroefening, maar wel één die weinig aan de verbeelding overliet.

Gijs Korenblik (foto Erik Carriere).jpg

Wordt Doetinchemmer Gijs Korenblik beste filmleraar van het land? ‘Een leuk dagje uit’

De beste filmleraar van Gelderland en Overijssel is hij al. Maar Doetinchemmer Gijs Korenblik kan woensdagmiddag een grotere prijs binnenslepen. De docent maakt namelijk kans op de landelijke titel Filmleraar van 2025/2026.

SportverkiezingDTC20.jpg

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

a12.jpg

Grote verkeershinder op komst bij IJsselbrug A12: eerste werkzaamheden van start

Achterhoekers die de komende tijd met de auto richting Arnhem gaan moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met extra reistijd ongeveer 60 minuten. Op 7 april starten ze met groot onderhoud aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Op dit moment worden 's nachts al extra werkzaamheden verricht.

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.