gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bocholt kiest voor minder kerstverlichting door crisis

68ea51cde0d0ddf3cbe9e61fabe59fa1.jpg

Tijdens de feestdagen gaat in Bocholt de kerstverlichting later aan dan normaal. Ook hangt er minder verlichting dan gebruikelijk om de energiekosten zo laag mogelijk te houden.

Mick Giesen |
“De energiecrisis is een enorme uitdaging die de bevolking tot handelen gedwongen heeft”, laat Stadtmarketing Bocholt weten. “Toch hebben de raad van bestuur van de stad Bocholt, de retailers in de stad en Stadtmarketing Bocholt besloten dit jaar de kerstverlichting niet op te geven.” Wel zijn er veranderingen ten opzichte van de normale kerstversiering. Zo gaat de ochtendverlichting niet aan en gaan de lampen 's avonds om 21.00 uur al uit. “Het betekent een reductie van vier uur per dag, want in 2021 was er vanaf 15.00 uur tot 22.00 uur wel verlichting”, aldus Bocholt.

Volgens Stadtmarketing Bocholt zijn de maatregelen noodzakelijk: "Minder lichten en kortere tijden zijn een signaal dat recht doet aan de huidige situatie." Net als in Doetinchem, kiest de organisatie er niet voor om alle sfeerverlichting uit te doen. “Het volledig verwijderen van de kerstverlichting zou de sfeer in de stad niet verbeteren", schrijft Stadtmarketing Bocholt.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein

Foto: Stadtmarketing Bocholt
1aba5f4c0a55c524460ccf1c6ca12cc6.jpg

Lees meer over:

|

Lees ook

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

Het is de vraag of CDA in Berkelland overwinning kan belonen met coalitie

Het is de vraag of het CDA in Berkelland de klinkende verkiezingsoverwinning kan belonen met een robuuste coalitie, die de komende vier jaren de lijnen kan uitzetten. Tijdens de politieke avond van dinsdagavond was er alleen steun van PRO voor het CDA, waardoor Samen voor Berkelland (SvB), Samen D’ran, VVD en BBB aan het langste eind trokken.

ZZC'20 Zelhem4.jpg

Bronckhorst kiest voor terugvalscenario in schuifpuzzel Zelhem

De gemeente Bronckhorst wil de nieuwbouw van fusieschool Loo-Meene realiseren op de huidige locatie van CBS De Meene in Zelhem. Daarmee kiest het college voor de zogeheten terugvaloptie, nadat de voorkeurslocatie op veld acht van voetbalclub ZZC’20 niet haalbaar blijkt.