Ulft, Netherlands

Blauwalg in het Blauwe Meer bij Dinxperlo

In het Blauwe Meer bij Dinxperlo zijn blauwalgen aangetroffen. De provincie heeft een waarschuwing afgegeven voor het zwemwater.
Regio8 | 20 juni 2019 09:30 | Aangepast op 20 juni 2019 09:30
“Bij metingen zijn te hoge concentraties van mogelijk ziekteverwekkende bacteriën aangetroffen”, zo laat de provincie Gelderland weten. “Het zwemmen in dit water kan maag- of darmklachten veroorzaken. Komende week worden nieuwe metingen gedaan. Als daaruit blijkt dat de waterkwaliteit goed is, zal de provincie het negatief zwemadvies weer intrekken.”

Het Waterschap Rijn en IJssel laat weten dat door de aanhoudende droogte en het warme weer de verwachting is dat er meer meldingen van blauwalg bij komen. “Vooral voedselrijke wateren met weinig doorstroming zijn hier gevoelig voor”, aldus het Waterschap.

Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...