Ulft, Netherlands

Billekletsers willen veilig blijven oversteken

Carnavalsvereniging De Billekletsers uit Doetinchem vroeg zaterdagochtend op een ludieke manier aandacht voor de verkeerssituatie op de rotonde nabij de Auroraweg en de Europaweg. Ondanks dat de gemeenteraad in december besloot om de rotonde af te sluiten voor fietsers en voetgangers, blijft de vereniging hoop houden op een veilige oversteek.
Regio8 | 8 februari 2020 16:21 | Aangepast op 8 februari 2020 16:21

"Twee jaar geleden was de roddel er dat de rotonde zou worden afgesloten", legt president Rody Borkes uit. "En dit jaar hebben we gekeken hoe we op onze manier aandacht kunnen schenken aan het afsluiten van de rotonde, maar we willen vooral dat de veiligheid voorop blijft staan." Onder publieke belangstelling van de wethouders Ingrid Lambregts en Rens Steintjes van Doetinchem en diverse actievoerende buurtbewoners liet de Dichterense carnavalsvereniging hun licht schijnen over het thema. Ingrid Lambregts kon de carnavaleske actie wel waarderen. "Het mag altijd wel een beetje schuren met zo'n ludieke stunt", vertelt de wethouder. "Het is dapper dat ze een onderwerp van twee jaar pakken omdat het nog steeds leeft. Ik zeg dan: 'top dat jullie dit doen', want het houd ons bij de les als gemeente en dat gebeurt op deze manier." De Billekletsers vindt de afsluiting van de rotonde jammer. "Wij hebben een goede band met wijk De Hoop en we willen dat die verbinding blijven behouden", zegt Borkes.

Het feit dat actievoeren geen zin meer heeft, omdat de gemeenteraad al een besluit heeft genomen, maakt voor de carnavalisten niet uit. "We hopen dat ze goed gaan nadenken over de veiligheid", wil de president de gemeente meegeven. "Daarnaast is het ook een boodschap naar ouders toe: houd er rekening mee dat je zelf verantwoordelijk bent als je de rotonde gaat oversteken want er is geen oversteekplaats meer voor fietsers en voetgangers. We moeten een klein stukje om via de twee mooie fietstunnels die aangelegd zijn." En het stukje extra fietsen is volgens de Lambregts helemaal niet verkeerd. "Wij vinden gezondheid ook erg belangrijk dus we hebben er alle vertrouwen in dat de mensen gaan wennen aan de nieuwe situatie."

Doorstroming verkeer
De gemeenteraad stelde op 19 december het gewijzigde bestemmingsplan vast, wat de verdubbeling van de rijstroken op de Europaweg mogelijk maakt. De extra rijbaan, die ook op de rotondes gerealiseerd wordt, moet de doorstroming van het verkeer verbeteren. Voor fietsers en voetgangers betekent het dat zij niet meer via de rotonde nabij de Auroraweg en Europaweg kunnen oversteken. Zij kunnen alleen nog een stukje verderop via een fietstunnel, ter hoogte van de Sicco Mansholtweg, de oversteek maken.

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...