Ulft, Netherlands

‘Beste Idee van Braamt’ wekt dorp weer op

Regio8 | 21 maart 2018 14:06 | Aangepast op 21 maart 2018 14:06

''Montferland heeft een subsidieregeling in het leven geroepen en voor elke dorpskern is 25.000 euro beschikbaar gesteld", aldus Sonja Schepers van de Dorpsraad in Braamt. "Naar aanleiding daarvan hebben wij als Dorpsraad ‘Het Beste Idee van Braamt’ gelanceerd." Op 1 maart presenteerden de initiatiefnemers de vijf verschillende ideeën aan de Dorpsraad. "De beste ideeën zijn het Servicepunt, het schoolplein, het kerstdiner, de muziekvereniging en Home of Football", vertelt Schepers. Volgens haar komen de ideeën met name de leefbaarheid in Braamt ten goede. "Het voegt wat toe aan het dorp en voor de bewoners", vindt Schepers. "Anders wordt het straks een vergeten dorp waar niets gebeurt."

In totaal komt 11.000 euro beschikbaar voor het oprichten van het Servicepunt Braamt in het dorpshuis. "Dat is een punt waar mensen elkaar kunnen ontmoeten, gezellig met elkaar een kopje koffie kunnen drinken, de krant kunnen lezen of wat boodschappen kunnen halen", laat Irene Jansen van de projectgroep Servicepunt Braamt weten. Het dorp heeft al jaren geen supermarkt meer, tot droefenis van de projectgroep. “Dat is toch de plek waar alles gebeurt", stelt Jansen. "Dat kennen we nog van vroeger en willen we nu weer een beetje terughalen."

Subsidieaanvraag
De Dorpsraad heeft namens de vijf ideeën de formele subsidieaanvraag de deur uitgedaan en wacht op goedkeuring vanuit Montferland. Naast het bedrag voor het Servicepunt, krijgen ook de vernieuwing van het schoolplein (11.000 euro), Stichting de Boomband (1.500 euro), de organisatie van het kerstdiner (1.000 euro) en het Home of Football (500 euro) een ondersteuning vanuit de gemeente.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Overleden persoon gevonden langs Baakseweg in Vorden

Redactie REGIO8 | 13 jul 2025 13:42

Weg direct achter Emmerichse Rijnbrug zes weken afgesloten

Eveline Zuurbier | 14 jul 2025 16:39

Lees ook

De vrijdag van de Zwarte Cross is gestart

De poorten van het festivalterrein van de Zwarte Cross zijn geopend! Duizenden festivalgangers strom...

Dit was de donderdag van Zwarte Cross 2025

Dit was de allereerste dag van Zwarte Cross 2025. We trappen af met highlights van de donderdag met ...

Kansloze motie in Bronckhorst 'procesgepruttel' maar 'laat hersenen kraken'

Een ‘niet uitvoerbare’ en uiteindelijk kansloze motie van Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), die an...

Orgel Joke steelt de show op de Zwarte Cross: 'Ik ben gewoon Joke'

Orgel Joke zet alweer de Zwarte Cross op zijn kop. Dit keer niet op het festivalterein zelf, maar in...

Typhoon maakt met rode lijn statement op Zwarte Cross

Typhoon vraagt tijdens zijn optreden op het hoofdpodium op de Zwarte Cross aandacht voor wereldvrede...

Zo opent De Heinoos het hoofdpodium op de Zwarte Cross

De Heinoos heeft het maar druk op de donderdag van de Zwarte Cross. 's Ochtends trapten ze het festi...