gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bergh in het zadel kiest een nieuw goed doel

993fcbd993cbe7fed3b504f5f5c82dea.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het is natuurlijk voor ons heel belangrijk om een goed doel te krijgen”, zegt Theo Mijnen van Bergh in het Zadel. “Daar besteden we ook veel aandacht aan. Gelukkig hebben we daarbij de hulp gekregen van huisarts Bart Timmers.” De komende tijd wordt er geld ingezameld onderzoek voor therapie bij kinderleukemie. “Wij gaan er voor om die kinderkanker gewoon uit te bannen, daar gaan we voor fietsen, voor zingen, voor golfen.”

“Wat wij willen is een pilotonderzoek, wat eigenlijk te klein is om bij grote organisaties als KWF neer te leggen”, zegt professor Hans te Wilt van het Radboudumc. “Maar je moet wel met iets van beginresultaten komen om een groot KWF-aanvraag te kunnen doen.” Volgens de onderzoeker haalt Bergh in het Zadel echter zoveel geld op dat de stichting zelf een KWF-onderzoek kan ondersteunen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.