Ulft, Netherlands

Balkongym brengt Doetinchem in beweging

Op drie locaties in de stad is Sportservice Doetinchem tijdens de coronacrisis gestart met balkongym op muziek. Door vanaf de straat oefeningen uit te beelden, komen bewoners die door de coronacrisis hun vaste beweegmomenten moeten missen toch in actie.
Regio8 | 14 mei 2020 16:23 | Aangepast op 14 mei 2020 16:23

"Normaal dans ik twee keer in de week, maar dat ligt allemaal stil", aldus Dies Siebelink, een van de enthousiaste deelnemers aan de balkongym van woensdag op het Hof van Cambridge. "Dus dit is eigenlijk het enige waar je nog iets aan kunt doen. Voor de televisie staan huppelen vind ik ook niks." Ondanks de regenachtige omstandigheden kwamen woensdag ongeveer dertig belangstellenden af op de balkongym. Op bekende muziek van onder meer Abba werden bewoners aangespoord om een half uur lang verschillende oefeningen te doen. "Alles heeft een beurt gehad", zegt Dies lachend. "Geweldig."

Omdat senioren door de coronacrisis verplicht thuis moeten blijven, besloot Sportservice de balkongym enkele weken geleden op te starten. Naast het Hof van Cambridge zijn er ook sessies in de wijken Schöneveld en Overstegen. "Een dagelijkse wandeling zit er nu minder in, bij beweeggroepen kunnen ze niet aansluiten, dus vandaar dat we er wat mee wilden", vertelt buurtsportcoach Rob Wentink, die kracht haalt uit de reacties: "Het applaus, alle blije gezichten", somt de coach op. "Dat zijn de kleine dingen waar je het voor doet."

Foto: REGIO8

Lees ook

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...

‘Pre-sale’ moet Montferlanders aan woning helpen in eigen dorp

Montferland heeft donderdag de eerste concrete woningbouwplannen gepresenteerd voor Nieuw-Dijk, Kild...