Ulft, Netherlands

Anne Frank inspireert Zelhemse leerlingen

Bijna 150 groep 8-leerlingen van zes basisscholen in Zelhem en omgeving vertrekken woensdag voor een lesdag naar het voormalige Kamp Westerbork. Het bezoek is onderdeel van een lespakket rond de Tweede Wereldoorlog, waarbij de kinderen dit jaar allemaal het Dagboek van Anne Frank meekrijgen als lesmateriaal.
Jasper Hazelaar | 8 april 2022 14:33 | Aangepast op 8 april 2022 14:33
“Zeker in het licht van de situatie in Oekraïne en de opvang van vluchtelingen in Bronckhorst, is het denk ik erg waardevol”, geeft directeur-bestuurder Rick Wolsink van de Dorpsschool in Halle aan. Naast zijn school, doen ook De Meene, Het Loo, Basisschool Jan Ligthart, basisschool IJzevoorde en SCCSSCHL 3.0 (Wolfersveen) mee. Hoewel de lessen rond de Tweede Wereldoorlog vaker plaatsvinden, is het dit jaar voor het eerst dat alle leerlingen het Dagboek van Anne Frank overhandigd krijgen voor het vertrek. “Iedereen kent Anne Frank, een meisje van hun leeftijd, dus dat raakt enorm in de herkenning”, zegt Wolsink.

In Westerbork vinden de leerlingen verschillende connecties met de Achterhoek. Zo zijn er in het Herinneringscentrum onderdelen te zien van het Lancaster-vliegtuig dat in het buitengebied van Zelhem is neergestort. “Ze krijgen ook een film te zien over Zelhem en omgeving, met mensen die in de oorlog zijn afgevoerd naar Westerbork”, legt Wolsink uit. “Ze leggen de link met hun omgeving met de foto’s van toen, je ziet de huizen waar ze gewoond hebben en krijgt te horen of de bewoners weer terug zijn gekomen uit doorvoer- of concentratiekampen.”

Wereldbeeld
De directeur-bestuurder vindt het van groot belang dat de leerlingen een eigen beeld vormen van de Tweede Wereldoorlog. “De meeste scholen hebben ondertussen het oorlogsmonument in hun omgeving geadopteerd”, vertelt Wolsink, die aangeeft dat er jaarlijks ook een nabestaande in klas komt vertellen over oorlogservaringen. “Ik hoop dat de kinderen na dit lespakket voldoende informatie hebben om een eigen wereldbeeld te vormen van wat er in die periode is gebeurd.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: Dorpsschool Halle

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...