Ulft, Netherlands

AnimalRights claimt insluiping in Vragender

Regio8 | 11 oktober 2019 12:12 | Aangepast op 11 oktober 2019 12:12
"Konijnenmoeders gescheiden van hun kleintjes, geen daglicht, alleen gaasbodems om op te zitten: dit lijkt in het geheel niet op hoe sociale dieren zoals konijnen horen te leven", aldus de 49-jarige over wat hij aantrof in de stal. Konijnenfokker Henk Oonk is blij dat de dieractivisten zijn gearresteerd: "Ze komen in de nacht ongevraagd je stallen in. De konijnen schrikken van hun zaklampen en verwonden zich. En je weet nooit of ze het besmettelijke VHD-virus bij zich dragen. Dat virus zorgt net als myxomatose voor inwendige bloedingen de dood tot gevolg hebbende."

Naast de 46-jarige Vermeulen van AnimalRights heeft de politie nog een tweede persoon aangehouden. Het gaat om een 34-jarige man uit Vught, zo laat de politie weten. De mannen zijn geboeid afgevoerd en zijn na een nachtje in de cel na het opmaken van een proces-verbaal weer vrijgelaten.

Trekker op de snelweg
Volgens de Vermeulen stelt de actiegroep misstanden aan de kaak in de dierindustrie. Of hij nog iets hoort van zijn arrestatie weet hij niet: "Het is een relatief licht vergrijp, vergelijkbaar met het rijden met een trekker op de snelweg." Voor konijnenfokker Oonk worden het spannende dagen. "De incubatietijd voor het virus is vijf dagen. Dus pas woensdag weet ik of mijn stallen na het nachtelijk bezoekje nog schoon zijn."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...