Ulft, Nederland
Terug

Almende College speeddate met bedrijfsleven

d53adace48562aa2229ef4ad7579828e.jpg
Redactie REGIO8 |

"Om hen te laten beseffen welke mogelijkheden er zijn in het bedrijfsleven hebben we deze dagen georganiseerd", vertelt decaan Patrick Visser. "Wij willen graag weten wat er speelt bij de leerlingen en welke keuzes ze willen maken." De MAVO en de beroepsgerichte klassen hebben van te voren vier keuzes gemaakt met wie ze een speeddate willen hebben. Ze hadden volgens Visser in ieder geval genoeg bedrijven om uit te kiezen. "Uit alle sectoren hebben wij professionals. We hebben uit het groen een hovenier uitgenodigd. Maar ook professionals uit de techniek, economie en sportwereld."

De leerlingen kozen na de speeddates een bedrijf uit waar ze de middag spendeerden. Volgens Job Egberink van hoveniersbedrijf Green is dit het beste manier om de leerlingen voor te bereiden op het bedrijfsleven. "Ik hoop dat de leerlingen een bepaald idee krijgen hoe het in het bedrijfsleven gaat", aldus Egberink. "Ik hoop ze daarop voor te kunnen bereiden om een keuze te kunnen maken." Leerling Igor heeft daar zijn twijfels over: "Het heeft wel iets nut, maar niet nu ik dit heb gedaan dat ik denk van 'dit wil ik doen'."

Foto: REGIO8

Lees ook

StationVoorst0.jpg

Renovatie station Vorden op stoom: eerste activiteiten mogelijk in oktober

Na bijna twee jaar lijkt de renovatie van station Vorden eindelijk op te schieten. Als het aan Peter Meulenbroek van stichting VORST ligt, krijgt de benedenverdieping van het verpauperde gebouw snel een nieuwe invulling, met onder andere een koffietent en een expositieruimte.

montferland.jpg

Montferland haalt achterstand plaatsen statushouders in

De gemeente Montferland heeft de achterstand bij het huisvesten van statushouders ingehaald. Dat blijkt uit een raadsbrief van het college. Aan het begin van 2025 had de gemeente nog een achterstand van 42 personen. Aan het einde van het jaar is dat omgebogen naar een positief saldo van drie.

FlyerExplosie2.jpg

Doetinchemse coffeeshop Magic looft vijfduizend euro uit voor gouden tip explosies

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft een beloning van vijfduizend euro uitgeloofd voor de gouden tip, die leidt tot de aanhouding en veroordeling van de daders van de explosies bij de coffeeshop. Mensen die meer weten over de explosies kunnen contact opnemen met de politie, dit kan ook anoniem.

fc87cd8cee92c76691615d0e6cbb8473.jpg

Doetinchem en Bronckhorst zien niets in nieuwe locatie voor uitbreiding hoogspanningsstation

De gemeenten Doetinchem en Bronckhorst hebben gezamenlijk een zienswijze ingediend over de plannen om het hoogspanningsstation in Langerak, nabij Doetinchem, uit te breiden. Hoewel de provincie en netbeheerder TenneT meerdere locaties voor uitbreiding onderzoeken, pleiten beide gemeenten voor uitbreiding op de huidige locatie, wel met aandacht voor belangrijke voorwaarden.

Geblurred.jpg

Personenauto en lijnbus botsen in Doetinchem: één gewonde

Een automobilist raakte woensdagmiddag gewond bij een aanrijding in Doetinchem op de kruising van de Waalseweg met de Doetinchemseweg. De man is voor controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Bloemenkampfiets.jpeg

Waar in Lochem krijgen fietsen Oekraïners onderdak? Niet in de Bloemenkamp

Martin van Nus zoekt een plek waar hij fietsen voor Oekraïners mag stallen en repareren. De vrijwilliger kon terecht in een garagebox van de Bloemenkamp in Gorssel, maar kijkt vanwege de geplande sloop naar een andere locatie in de gemeente.