Ulft, Netherlands

Achterhoek wil miljarden inzetten voor N18

De Achterhoek ziet kansen om de volledige N18 te verbreden en de spoorverbinding naar de regio te verbeteren. Het kabinet wil de komende vijf jaar in totaal twintig miljard euro investeren in een fonds, een deel van dat bedrag moet doorvloeien naar infrastructuur in de Achterhoek.
Regio8 | 9 september 2020 13:00 | Aangepast op 9 september 2020 13:00
Het bedrag wordt ondergebracht in het Nationaal Groeifonds. Dit fonds wordt ingezet voor kennisontwikkeling, fysieke infrastructuur en onderzoek, ontwikkeling en innovatie. Vijf jaar lang kent het kabinet hieruit jaarlijks vier miljard euro toe aan ingediende projecten. De plannen in de Achterhoek liggen volgens 8RHK Ambassadeurs al klaar. “Het plan is om de N18 tot een volwaardige 2x2 rijstrook, 100 km en ongelijkvloerse doorstroomweg te maken”, laat 8RHK Ambassadeurs, een samenwerkingsverband van ondernemers, organisaties en overheden, weten. “De RegioExpres brengt met een combinatie van stop- en sneltrein de Achterhoek twintig minuten dichterbij de grote steden van Nederland en vice versa.”

De plannen voor de RegioExpres, de N18 en een nieuw vervoerssysteem onder de noemer ‘Mobility as a Service’ voldoen volgens 8RHK Ambassadeurs aan de gestelde financiële eisen vanuit Het Rijk. Een voorstel heeft een minimumomvang van 30 miljoen euro, terwijl er geen maximum geldt. In oktober wordt in de raad van 8RHK Ambassadeurs gesproken over het plan.“Om onze krachtige regio op peil te houden en te verbinden met andere, is een betere ontsluiting in, van en naar de Achterhoek écht nodig”, aldus Mark Boumans, burgemeester van Doetinchem en voorzitter van 8RHK Ambassadeurs, over het belang van de investeringen. “Duurzaamheid staat daarbij voorop.”

Foto: REGIO8 (archief, opening vernieuwde Twenteroute N18)

Lees ook

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...