Ulft, Netherlands

Achterhoek sluit een MKB-deal met het Rijk

De Achterhoek heeft een MKB-deal gesloten met het Rijk. Het doel is om de arbeidsproductiviteit bij honderd Achterhoekse bedrijven in twee jaar tijd met minimaal vijf procent te verhogen.
Regio8 | 18 december 2019 10:01 | Aangepast op 18 december 2019 10:01
"Een verhoging van de arbeidsprestatie versterkt de positie van bedrijven", zegt Jan Kaak, voorzitter van de Thematafel Samen Werken en Innovatie van 8RHK ambassadeurs. De zeven Achterhoekse gemeenten die de Achterhoek Board en de Raad vormen, sloten de deal met het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. De kosten van de voorgestelde deal liggen rond de vier ton, die onder deze partijen verdeeld wordt. De Achterhoek is volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken een krimpregio. De beroepsbevolking zal in 2030 twaalf procent lager zijn dan nu. Volgens de deal, zullen bedrijven in de regio zonder maatregelen niet aan voldoende gekwalificeerde werknemers kunnen komen en zullen zij moeten inkrimpen of vertrekken.

"We richten ons op bedrijven met zo’n vijf tot honderd medewerkers, uit verschillende branches en verdeeld over de Achterhoek", aldus Kaak. Er wordt eerst door workshops in beeld gebracht wat er moet gebeuren om de arbeidsprestatie te verhogen. Daaruit moet een verbeterplan met concrete maatregelen komen, die vervolgens uitgevoerd moeten worden. Daarnaast komt er met de deal een Achterhoekse Financieringstafel, om ervoor te zorgen dat het midden- en kleinbedrijf eenvoudiger aan kapitaal kan komen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Geen gewonden bij aanrijding in buitengebied Zelhem

Bij een aanrijding tussen twee automobilisten is zaterdag niemand gewond geraakt. Beide voertuigen m...

Man onder invloed van ‘Monkey Dust’ veroorzaakt ongeval in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kw...

Brommerrijder raakt zwaargewond bij ongeval in Zieuwent

Een jonge brommerrijder is vrijdagavond zwaargewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Zieuwent. O...

Corso Winterswijk heeft nooit meer een bloementekort?

Achtereenvolgende droge en natte lentes en zomers dreven corsobouwers de laatste jaren tot wanhoop, ...

Raad Oude IJsselstreek voelt Van der Wal aan de tand over DRU

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek heeft donderdagavond de gelegenheid gehad om Gerk van der Wal,...

Weerboer Gerrit voorspelt met de 'pittige deerntjes' een weekend met af en toe zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...