Ulft, Netherlands

Aannemer dubbelspoor bij Didam is bekend

Regio8 | 6 september 2018 11:47 | Aangepast op 6 september 2018 11:47
“Naast het aanleggen van een extra spoor worden ook maatregelen genomen zodat treinen op het spoortraject tussen Zevenaar en Wehl met een hogere snelheid kunnen rijden”, zo schrijft ProRail op de eigen website. Bovendien bouwt de aannemer een nieuwe tunnel voor fietsers en voetgangers in de Babberichseweg in Zevenaar.

Zodra eind 2018 meer gedetailleerde informatie beschikbaar is over bijvoorbeeld de bouwplanning, bouwwegen en -terreinen en de impact van het werk op de omgeving, worden reizigers en inwoners van Zevenaar en Didam geïnformeerd. “Voor de situatie in de Babberichseweg hebben gemeente Zevenaar en ProRail nog overleg met omwonenden en is een bezwaarprocedure in behandeling.”

Met de realisering van het dubbele spoor tussen Zevenaar en Didam moet de Liemers en de Achterhoek beter bereikbaar worden, zo schrijft ProRail. “Voor de 21.000 dagelijkse reizigers op de spoorlijn Arnhem-Doetinchem-Winterswijk is de spoorverbetering belangrijk; een kortere reistijd, meer tijd om over te stappen en minder vertragingen. Dat maakt het wonen en werken in de Achterhoek en de Liemers nog aantrekkelijker.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...