Ulft, Netherlands

Aalten koerst af op tekort van half miljoen

Aalten koerst dit jaar af op een tekort van een half miljoen euro, vooral veroorzaakt door de kosten voor jeugdzorg en Wet Maatschappelijke Ondersteuning (Wmo). Maar ook de bestrijding van de processierups heeft meer geld gekost dan begroot.
Regio8 | 23 november 2019 16:44 | Aangepast op 23 november 2019 16:44
Desondanks kan het tekort van vijf ton als een meevaller worden beschouwd, want in het voorjaar bedroeg het gemeentelijke tekort nog 1,6 miljoen euro. Daarom is de najaarsnota met de titel 'Een bleek zonnetje' gepresenteerd. "Maar als wethouder Financiën overleg je liever een begroting met een positief saldo", zegt Ted Kok. "Met name de kosten in de jeugdzorg en Wmo spelen ons parten. Dat was voorspeld en we zijn in dat opzicht niet de enige gemeente met een tekort", zegt Kok.

En dan was er afgelopen jaar nog de explosie aan eikenprocessierupsen in de Achterhoek. Kok spreekt van een 'grote plaag'. "Voor de bestrijding hebben we bij het kijken naar oplossingen driemaal zoveel uitgegeven als begroot." Er waren ook meevallers in Aalten, waar nog volop wordt gebouwd. Ook tijdens de stikstofcrisis. "We hebben meer bouwleges ontvangen en dat is positief. En we hebben zo'n twee ton overgehouden doordat de wetgeving voor het verwijderen van de asbestdaken is ingetrokken", aldus Kok.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...