Ulft, Netherlands

Aalten erkent fouten bij cliënten Laborijn

De gemeente Aalten erkent dat cliënten van Laborijn niet goed bejegend zijn. Wethouder Joop Wikkerink trekt tegenover Omroep Gelderland het boetekleed aan voor de werkwijze van de sociale dienst.
Regio8 | 6 maart 2019 12:11 | Aangepast op 6 maart 2019 12:11
“Ja, sommige mensen hebben fouten gemaakt”, zegt de wethouder. Net als Doetinchem eerder deed, vraagt Aalten aan de sociale dienst om zelf onderzoek te doen. De gemeenteraad moet nog wel akkoord gaan met dit plan, de stemming is 19 maart. Oude IJsselstreek kiest er als gemeente wel voor om zelf onderzoek te doen naar de misstanden. Het dagelijks bestuur van Laborijn heeft dinsdag met drie bedrijven gesproken die in aanmerking komen om het onderzoek naar de werkwijze op zich te nemen.

Wikkerink, onderdeel van het dagelijks bestuur van Laborijn, betoogt dat er al sprake is van een cultuuromslag. "Maar dat gaat niet van de ene op de andere maand”, benadrukt de wethouder, die aangeeft dat het dagelijks bestuur na de brief van De Rooie Vrouwen Oude IJsselstreek slagvaardig heeft gehandeld. “Ik had wel liever gezien dat de Rooie Vrouwen de klachten in een gesprek hadden toegelicht in plaats van in een brief.” Over de kwestie zijn inmiddels ook Kamervragen gesteld door de PvdA en de SP.
Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...