Ulft, Netherlands

Zuur verlies De Graafschap tegen FC Utrecht

Regio8 | 17 februari 2019 19:11 | Aangepast op 17 februari 2019 19:11

De beginfase was gelijkwaardig, al had De Graafschap lichtelijk de overhand. FC Utrecht werd pas gevaarlijk op het moment dat De Graafschap in de fout ging. Jordy Tutuarima schoot van afstand op doel en Leeroy Owusu kreeg een kans na een goede combinatie met Charlison Benschop. Toch waren de grootste mogelijkheden voor de bezoekers, die met Michiel Kramer (voorlangs) en Simon Gustafson (van de lijn gehaald) dichtbij een openingstreffer waren.

Na rust kwam er meer leven in de wedstrijd en schommelde het spel op en neer. Toch creëerden de Superboeren nauwelijks kansen. Gyrano Kerk liet aan de andere kant de kans op 0-1 liggen, door oog in oog met Hidde Jurjus de bal naast het doel te schuiven. Een kwartier voor tijd viel de goal wel, toen Simon Gustafson na een overtreding van Azor Matusiwa de strafschop feilloos raak schoot. In de slotfase zocht De Graafschap nog de aanval en ging invaller Fabian Serrarens onderuit, maar tot een strafschop kwam het niet.

Door deze nederlaag blijft De Graafschap voorlaatste in de Eredivisie, met een gat van zes punten op de zestiende plek en een voorsprong van twee punten op hekkensluiter NAC Breda. Volgende week gaat De Graafschap op bezoek bij PEC Zwolle.

Foto: Joop Kappert

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...