Ulft, Netherlands

Zusjes uit Silvolde naar Italië voor EK Twirlen

De 11-jarige Bastiënne en haar 9-jarige zusje Benthe uit Silvolde vertrekken volgende week naar Italië voor het Europees Kampioenschap Twirlen. De sport, een combinatie van dans, ballet en ritmische gymnastiek met een zogenaamde baton, speelt een grote rol in het leven van de familie Den Hartog.
Regio8 | 11 april 2019 13:34 | Aangepast op 11 april 2019 13:34

“We doen ook gewone wedstrijden in Nederland, maar dit is heel bijzonder”, vertelt Bastiënne over het avontuur in het Italiaanse Lignano Sabbiadoro. Haar zusje vult aan: “Ik ben heel blij”, zegt Benthe. “Het is mijn eerste keer en ik vond het heel erg leuk toen ik hoorde dat we daarnaartoe gingen.” De reis kost enkele duizenden euro’s, iets dat moeder Marcella den Hartog graag over heeft voor de dromen van haar dochters. “We gaan nooit op vakantie en voor de jongste is het zelfs de eerste keer vliegen en de eerste keer in een hotel”, vertelt Marcella. “Om dan gelijk zoiets groots mee te maken waar hele goede twirlsters uit andere landen komen, is wel heel bijzonder.”

De zusjes mogen meedoen aan het EK door hun titel op het Nederlands Kampioenschap. Vervolgens werden ze geselecteerd door de NBTA, de twirlbond. “We trainen heel vaak en ik denk dat het in Italië ook heel goed gaat”, vertelt Benthe. Haar grote zus gaat voor de top-6, maar ze blijft zelf voorzichtiger “Mij maakt het zoveel niet uit welke prijs. Ik vind het al heel leuk om daar te staan.” Bastiënne hoopt op een beetje geluk: “Het moet precies op het juiste moment lukken”, aldus de 13-jarige. “En twirlen is gewoon een jurysport, dus het ligt ook aan de jury.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...