Ulft, Netherlands

Zorgen over toekomst paasvuren in regio

Vanwege de coronacrisis gaan de paasvuren in de regio dit jaar niet door. Organisaties van grote paasvuren in de Achterhoek begrijpen dat volkomen maar maken zich wel zorgen over de toekomst, want geen feest betekent geen inkomsten.
Regio8 | 8 april 2020 13:15 | Aangepast op 8 april 2020 13:15
"De traditie staat mega onder druk", laten de organisatoren van het paasvuur in Meddo en Zieuwent weten tegenover Omroep Gelderland. Vorig jaar speelde de droogte hen bijna parten, dit jaar zet de coronacrisis een streep door het evenement. Daarnaast is er ook nog het stikstofverhaal, waardoor er steeds strengere eisen gelden. Dat alles bij elkaar zet de organisatoren aan het denken. "Het moet ook leuk blijven", vertelt Gijs Reukers van het paasvuur in Zieuwent. "We zagen het natuurlijk al wel aankomen, maar de teleurstelling is groot." Al met al denkt Reukers dat de paasvuren het de komende jaren lastig krijgen: "Landelijk gezien wordt het ons de komende jaren denk ik heel moeilijk gemaakt. Ik hoop dat mensen ons blijven steunen in wat we doen. Dat mensen ons af en toe komen helpen, niet eens financieel. Maar vrijwilligers, die zijn hard nodig."

Dat het feest niet doorgaat heeft ook financiële consequenties. "We hebben wel veel uitgaven gedaan, maar er komt niks binnen", aldus Reukers. "Vorig jaar viel het aantal bezoekers in Zieuwent tegen, vermoedelijk omdat pas last-minute werd besloten dat het vuur mocht worden ontstoken, in verband met de droogte. Minder mensen en dus minder inkomsten in de melkbussen." Aanvankelijk zouden de paasvuren in Meddo en Zieuwent afgelopen week, in overleg met de gemeente, in de fik gaan. Zonder publiek en volgens alle richtlijnen van het RIVM, maar dat kan niet doorgaan door het risico op natuurbanden.

Volgend jaar weer een paasvuur
Reukers hoopt in Zieuwent volgend jaar ook weer 'gewoon' een paasvuur te organiseren. Want een toekomst zonder paasvuren, dat lijkt hem vooral heel kaal. "Het hele sfeertje van een paasvuur, zo kennen wij Pasen. Daar hoort een tent, een biertje en een mooi vuur bij."

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...