Ulft, Netherlands

Zorgen om toekomst bibliotheek in Zelhem

Regio8 | 8 december 2017 14:52 | Aangepast op 8 december 2017 14:52

"Door de geruchten die er zijn, dreigt dit gebouw te verdwijnen", aldus Johan de Boer, voorzitter van de Stichting Vrienden van de Bibliotheek Zelhem. De gemeente Bronckhorst is in overleg met ProWonen over het realiseren van seniorenwoningen in de huidige bibliotheek. Het pand is eigendom van de gemeente, maar het plan stuit op verzet in het dorp. Met een petitie zijn inmiddels ruim 1.400 handtekeningen ingezameld. "Wij zijn heel erg voor bejaardenwoningen", vertelt De Boer. "Misschien nog meer voor starterswoningen, maar het zou prettig zijn wanneer dat niet op deze plek zou zijn. Deze plek hoort bij Zelhem."

Bronckhorst wil een andere locatie zoeken voor de bibliotheek en galerie. "We gaan voor toekomstbestendige bibliotheekfuncties in panden die daarbij passen", aldus de gemeente. "Wellicht kan de bibliotheek bijvoorbeeld huisvesting gaan delen met een andere maatschappelijke voorziening. Wij helpen hen bij de zoektocht naar een nieuwe locatie in het centrum van Zelhem. De huidige bibliotheek blijft in functie tot een nieuw pand is gevonden."

Oog voor karakteristieke elementen
De gemeente geeft aan dat bij een verbouwing van de huidige bibliotheek rekening wordt gehouden met de historische waarde van het pand. "De dorpsboerderij leent zich voor een aantal huurwoningen voor de senioren", aldus Bronckhorst. "De bedoeling is daarbij de huidige, karakteristieke buitenkant van het pand zoveel mogelijk te behouden. Ook het park zal zoveel mogelijk in tact blijven."

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...