Ulft, Netherlands

Zorgen om drugsgebruik jeugd Montferland

Om het alcohol- en drugsgebruik onder jongeren tot en met 23 jaar aan te pakken, gaat Montferland een nieuw preventie- en handhavingsplan opstellen voor alcohol en drugs. Hiermee hoopt de gemeente de stijging in het middelengebruik terug te dringen.
Pim Gerritzen | 25 november 2020 11:32 | Aangepast op 25 november 2020 11:32
“In de regio, en zeker ook binnen Montferland, is het drinken van alcohol van oudsher een vanzelfsprekendheid”, aldus de gemeente over de kwestie. “We krijgen vanuit de samenleving steeds meer zorgelijke signalen over de normalisering van recreatief (hard)drugsgebruik. Drugs zijn tegenwoordig relatief gemakkelijk en goedkoop verkrijgbaar en horen er steeds meer bij.” Uit de meest recente cijfers van de Jeugdmonitor, uit 2019, bleek al dat het alcoholgebruik van scholieren toenam in Montferland. Hoewel de cijfers van drugsgebruik ontbreken, acht de gemeente het noodzakelijk om naast het alcoholgebruik ook het drugsgebruik onder jongeren te verminderen. “Het gebruik van deze middelen brengen gezondheidsrisico’s met zich mee”, zegt de gemeente. “Minder gebruik leidt onder meer tot betere gezondheid, minder overlast, geweld en schoolverzuim.”

Het huidige preventie- en handhavingsplan van de gemeente stamt uit 2014 en is verouderd. Montferland besluit daarom een nieuw plan te ontwikkelen, dat beter aansluit bij de recente ontwikkelingen en trends onder de jeugd. Een complexe veranderopgave, welke de gemeente niet alleen voor elkaar krijgt. De gemeente ziet echter ook dat het plan op voorhand niet volledig op papier uit te tekenen is: “Een intensieve samenwerking met de samenleving is een vereiste. Het proces valt grotendeels uit te stippelen, maar de inhoud geven we samen met de maatschappij vorm.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...