Ulft, Netherlands

Zone.college zet stad Doetinchem in bloei

Leerlingen van het Zone.college zijn dinsdagmiddag op pad gegaan om de binnenstad van Doetinchem te verfraaien. De komende weken moeten honderd beplante kruiwagens vol bloemen zorgen voor een kleurrijke aanblik.
Tim Rondeel | 11 mei 2021 15:08 | Aangepast op 11 mei 2021 15:08

"De bloemen zorgen voor een gastvrije ontvangst in ons centrum en de kruiwagens staan symbool voor de ‘anpakkersmentaliteit’ van ondernemers uit de binnenstad en de regio", laat Sanne de Rijcke van Binnenstadbedrijf Doetinchem weten. ''Zij tonen enorme veerkracht en flexibiliteit en zorgen er daarmee voor dat onze binnenstad nog mooier is in het nieuwe normaal.'' De plaatsing van de kleurrijke objecten is in samenwerking tussen de school en het Binnenstadbedrijf Doetinchem tot stand gekomen. ''Als zogenoemde ‘Groene’ onderwijsinstelling willen de leerlingen en docenten graag een steentje bijdragen aan een bloeiende binnenstad", vertelt Liset Jansen, docent bij het Zone.college. "Onze leerlingen komen veelal uit de regio en als onderwijsorganisatie hebben wij aandacht voor gezond leven, duurzaamheid, natuur en een groene leefomgeving."

Het project is een onderdeel van de campagne ‘Mooier in het nieuwe normaal’, waarmee het Binnenstadbedrijf wil zorgen dat er meer waardering komt voor de dingen die eerder heel normaal leken. ''Het project kreeg vorm vanuit het drietal waarden die zo kenmerkend zijn voor onze regio: Gezamenlijk, groen en gastvrij", zegt De Rijcke. "Dit naoberschap zit in ons DNA. Van oudsher is Doetinchem namelijk een onderwijsstad en handelsvesting. Dit komt nog steeds terug in ons dagelijks doen en laten."

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...