Ulft, Netherlands

Zone.college ruimt Oude IJssel bij Ulft op

Leerlingen van het Zone.college zijn donderdag met SUP boards de Oude IJssel bij Ulft opgegaan om afval uit het water te halen. De school wil daarmee zorgen dat kinderen meer aandacht hebben voor duurzaamheid en het klimaat.
Len Harmsen | 10 september 2021 10:30 | Aangepast op 10 september 2021 10:30
"Ik probeer het aangename met het duurzame samen te voegen zodat leerlingen zich bewuster worden van duurzaamheid", geeft de organiserende docent Edwin Wichgers aan. "Dat is binnen onze school een belangrijk onderwerp.” Na een korte uitleg werden de ongeveer vijftien leerlingen het water opgestuurd met een emmer en knijper. "Wij hebben geprobeerd om alles wat bedoeld en onbedoeld in het water terecht is gekomen eruit te halen", aldus docent Wichgers. “Het is dan heerlijk om met dit weer met leerlingen het water op te kunnen. En af en toe lig je zelf in het water, maar ook dat is heerlijk.”

Instructrice Joyce Vissers is ook positief over het initiatief van het Zone.college: "De leerlingen hebben geholpen om de Oude IJssel een stukje schoner te maken." Ze omschrijft suppen als een combinatie van ontspannen en je lichaam trainen. Is suppen voor iedereen even toegankelijk? “Als je rustig op je board gaat staan en de instructies opvolgt, dan is het echt wel goed te doen”, zegt Vissers lachend. “Normaal gesproken vallen mensen niet zo snel maar met jongeren is het logisch dat er wat meer mensen in het water eindigen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...