Ulft, Netherlands

Zomerschool Montferland zet in op techniek

Zestig kinderen van zowel Nederlandse als buitenlandse ouders krijgen de komende weken de kans om onderwijs te volgen in de bibliotheek tijdens de zomerschool in Didam. Naast taallessen wordt dit jaar in Montferland ingezet op technieklessen.
Regio8 | 23 juli 2020 10:46 | Aangepast op 23 juli 2020 10:46

“Dat vind ik een hele mooie en waardevolle aanvulling op het programma”, zegt wethouder Ruth Mijnen over het techniekprogramma bij opleidingscentrum Installatiewerk Achterhoek Rivierenland in Didam. De toevoeging van de technieklessen is naast interessant voor de leerlingen, ook interessant voor het bedrijfsleven: “Niet alleen voor Montferland, maar voor de hele omgeving”, vindt Mijnen. “Er is hier veel maakindsutrie, dan is het nodig om technisch geschoold personeel te hebben.”

Het is de vierde keer dat Montferland de zomerschool organiseert, in samenwerking met stichting Welcom en de Bibliotheek Didam. De kinderen zijn blij met de kans die ze krijgen. Als ze konden kiezen tussen zomervakantie of zomerschool, kiezen ze bijna allemaal voor het laatste. “Ik vind het gewoon leuk om met mijn vrienden iets te maken, het lijkt wel knutselen”, zegt Kokob. Yor Salem vult aan: “Eerst kon ik echt totaal niet Nederlands, maar als je hier bent, wordt het beter.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...