gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zomerschool krijgt in 2018 opnieuw vervolg

eb330e7e3d521ec206c8c647e789db4b.jpg
Redactie REGIO8 |

“De reacties waren echt overweldigend”, zegt burgemeester Otwin van Dijk. “Fantastisch hoe enthousiast deze kinderen de afgelopen weken aan sport hebben gedaan en de Nederlandse taal hebben geleerd.” Voor Van Dijk is dat reden om nu al te bevestigen dat de Zomerschool in 2018 een vervolg krijgt. “Dan proberen we ook de ouders erbij te betrekken”, zegt de burgemeester. “Wat we belangrijk vinden is dat kinderen en ouders zo snel mogelijk leren wat de Nederlandse taal en de cultuur is.”

De groep leerlingen in verschillende leeftijden heeft een maand lang les gehad en deelgenomen aan verschillende activiteiten. “We hebben een hoop leuke uitstapjes kunnen doen en mensen uitgenodigd die hier iets kwamen vertellen”, zegt docente Britt Venderbosch. “Gisteren zijn de we naar de politie, de brandweer en de tandarts gaan kijken”, aldus leerling Rooz. “Sommige vinden het natuurlijk jammer om hier te zijn, omdat het vakantie is”, zegt Venderbosch. “Daarom proberen we het allemaal zo speels en leuk mogelijk te houden met allerlei uitstapjes.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.

1774819860_photo_2026-03-29_23-06-05 (4).jpg

Automobilist botst tegen boom bij eenzijdig ongeval in Dinxperlo

Een automobilist is zondagavond tegen een boom gereden op de Aaltenseweg in Dinxperlo. Het is nog niet bekend hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren.