gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zomerschool krijgt in 2018 opnieuw vervolg

eb330e7e3d521ec206c8c647e789db4b.jpg
Redactie REGIO8 |

“De reacties waren echt overweldigend”, zegt burgemeester Otwin van Dijk. “Fantastisch hoe enthousiast deze kinderen de afgelopen weken aan sport hebben gedaan en de Nederlandse taal hebben geleerd.” Voor Van Dijk is dat reden om nu al te bevestigen dat de Zomerschool in 2018 een vervolg krijgt. “Dan proberen we ook de ouders erbij te betrekken”, zegt de burgemeester. “Wat we belangrijk vinden is dat kinderen en ouders zo snel mogelijk leren wat de Nederlandse taal en de cultuur is.”

De groep leerlingen in verschillende leeftijden heeft een maand lang les gehad en deelgenomen aan verschillende activiteiten. “We hebben een hoop leuke uitstapjes kunnen doen en mensen uitgenodigd die hier iets kwamen vertellen”, zegt docente Britt Venderbosch. “Gisteren zijn de we naar de politie, de brandweer en de tandarts gaan kijken”, aldus leerling Rooz. “Sommige vinden het natuurlijk jammer om hier te zijn, omdat het vakantie is”, zegt Venderbosch. “Daarom proberen we het allemaal zo speels en leuk mogelijk te houden met allerlei uitstapjes.”

Foto: REGIO8

Lees ook

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.