Ulft, Netherlands

Zoektocht naar pleegouders in Achterhoek

In de Achterhoek is voor veertien kinderen nog geen pleeggezin gevonden. Medewerkers van Entrea Lindenhout gaan in de week van de pleegzorg samen met pleegouders de straat op in Ulft om aandacht te vragen voor dit tekort.
Regio8 | 6 november 2019 16:01 | Aangepast op 6 november 2019 16:01

“Uiteraard maken wij ons daar zorgen over”, zegt Bert Kuster, wethouder bij Oude IJsselstreek. Door de tekorten komt het vaker voor dat kinderen niet bij pleeggezinnen in hun omgeving terecht kunnen. “Je kan je voorstellen dat een kind uit zijn gezin weghalen al een enorme impact heeft, maar als je hem ook nog weggehaald uit zijn directe omgeving wordt de impact alleen maar groter”, aldus Kuster. Basisscholen in de Achterhoek ondersteunen de zoektocht door een spandoek voor de school op te hangen. Michel Ros, directeur bij de Mariaschool in Ulft, hoopt daarmee zijn steentje bij te dragen. “Dat ouders weer gaan nadenken van: ‘Zou het wat voor ons zijn als gezin om kinderen op te nemen die het heel hard nodig hebben?’”

Elf kinderen staan momenteel op de wachtlijst voor vakantie- en weekendpleegzorg en voor drie kinderen wordt een pleeggezin gezocht waar ze langdurig kunnen blijven. Suzanne Lelivelt, medewerker bij Entrea Lindenhout, hoopt dat er in de toekomst meer mensen zijn die zich aanmelden als pleegouder. “Het mooiste zou natuurlijk zijn als je minder kinderen nodig hebt die naar een pleeggezin moeten, maar als ze dan moeten dat we ze dan ook goed kunnen matchen, zodat ze een zo goed mogelijke plek hebben.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...

Extra fietstrainingen, jonge vluchtelingen nog 8 jaar in Rekken

Extra fietstrainingen en controle van fietsen behoren tot de opgepoetste afspraken tussen de gemeent...

Overlast rond station Doetinchem blijft zorgen baren: 'We moeten de problemen oplossen'

Station Doetinchem blijft een plek waar op verschillende manieren overlast wordt ervaren. Het gaat o...

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was dinsdagochtend tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen di...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...