gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zes veroordelingen voor drugslab in Terborg

12d576fa06fccab2681eb51c550a1eb6.jpg

De rechtbank in Zutphen heeft zes mannen veroordeeld voor de productie van amfetamine in een loods aan de IJsselweg in Terborg. De groep werd destijds -deels - op heterdaad betrapt tijdens de ‘zeer grote vangst’.

Redactie REGIO8 |
Op 11 april 2017 doet de politie een inval in een loods op het industrieterrein aan de IJsselweg in Terborg. Daar treffen rechercheurs, op een locatie waar een ijzerschrootbedrijf gevestigd is, een berg afval aan. Daaronder bevindt zich een omgekeerde zeecontainer. Die ruimte bevat onder meer vaten met 147 liter amfetamine, zo komt naderhand volgens Omroep Gelderland vast te staan. Vijf verdachten zijn op dat moment aanwezig in de loods, waar ze zich bezig hebben gehouden met het produceren van drugs. De politie weet kort daarop drie anderen op te pakken in De Liemers, bij Giesbeek, waar zich in een bedrijfspand ook nog een wietkwekerij met zo'n vierhonderd planten blijkt te bevinden.

De autoriteiten spreken op dat moment van een 'grote vangst' in het drugscircuit. Een drugslab met zulke hoge amfetamineproductie is zeldzaam, zo beweert de politie. De zaak diende eind november inhoudelijk aan de rechtbank van Zutphen. Het Openbaar Ministerie eiste toen straffen tot zes jaar voor de verdachten. De rechtbank ging grotendeels mee met de strafeis.

Doetinchemmers cel in
Een 64-jarige man uit Aerdt en een 48-jarige man uit Doetinchem hoorden een gevangenisstraf van zes jaar tegen zich uitspreken. Een 44-jarige man uit Doetinchem krijgt een celstraf van vijf jaar opgelegd. Een 56-jarige man uit Eerbeek moet drie jaar de gevangenis is. Ook krijgt een man van 31 jaar uit Arnhem een gevangenisstraf van twaalf maanden opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Daarbij moet de Arnhemmer een werkstraf van 240 uur uitvoeren.

'Essentiële rol'
De meervoudige kamer in Zutphen baseert de uitgesproken straffen op de rol die de veroordeelden binnen het productieproces vervulden. Maar ook zijn de uitspraken gebaseerd op de duur waarbinnen de verdachte mannen volgens het onderzoek betrokken zijn geweest bij het lab. Drie van de zes verdachten hadden een 'essentiële rol'. Zij zijn bijvoorbeeld betrokken geweest bij de opbouw van het drugslaboratorium en bij het productieproces.

Schadevergoeding
De zes mannen zijn de eigenaar van de loods als drugs producerende organisatie voorts een schadevergoeding van ruim 74.000 euro verschuldigd. Die eigenaar moest namelijk de berg afval opruimen en in die tijd kon hij de loods niet verhuren, zo stelt de rechtbank. De rechtbank oordeelt verder dat de mannen met de productie van amfetamine grof geld hebben verdiend. Daarom moeten drie van de zes mannen ieder 29 duizend euro aan 'crimineel inkomen' terugbetalen aan de staat.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.